Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Búcsúzik a Vaya Con Dios

Búcsúzik a Vaya Con Dios

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 04. 06.
Meteoritok a Duna-parton
2022-05-18 11:33:32

Napra pontosan a művész 80. születésnapján nyílt meg a Pesti Vigadó földszinti kiállítóterében Geszler

Megnyílnak a titokzatos kapuk
2022-05-16 21:04:15

Június 10-én, 18:00-tól a népi fúvós hangszerek virtuóz mestere, Szokolay Dongó Balázs adja elő  Fohász c.

Különös szeánszok egy budai villában
2022-05-15 16:39:05

Rejtélyes alakok, túlbuzgó túlvilág, szellemek és a főváros hangulata a Boszorkányház című új magyar

Hatalmas piknik lesz Visegrádon
2022-05-13 20:53:29

A Mogyoró-hegyre várja a családokat a Héttorony Fesztivál: Paár Julcsi zenés mesedélelőttje a Rézeleje

további bejegyzések a szerzőtől »

A zenekar úgy döntött, ezen a néven és felállásban a mostani turné után többé nem hallhatjuk, láthatjuk őket. Budapesttől a Sportarénában búcsúznak.



A Vaya Con Dios sikerében 1986-os megalakulásakor még senki sem bízott igazán. A belga hagyományoktól teljesen elütő stílusok keverése minden szakemberrel azt mondatták, hogy ez a próbálkozás sosem lesz igazán népszerű. A szkeptikus hangoknak szerencsére nem lett igazuk, ugyanis a Vaya Con Dios pár év alatt, több mint 7 millió eladott lemezzel minden idők legsikeresebb belga könnyűzenei produkciójává nőtte ki magát. Az olyan dalok, mint a „Nah Neh Nah", a What's a Woman" vagy a „Just a Friend of Mine' örökre beírták a Vaya Con Dios nevét a könnyűzene történetébe.

A robbanásszerű siker persze, ahogy ez sajnos lenni szokott, meghozta a nem kívánt problémákat is. 1991-ben Dani Klein, akinek hangja alapján mindenki azt gondolta, hogy egy amerikai blues-énekesnő és Dirk Schoufs, aki az egyedi hangzásvilágért felelt, összekülönböztek. A két alapító tag szétválásával gyakorlatilag meg is szűnt egy időre a Vaya Con Dios, habár Klein más zenészekkel ezután is többször fellépett. A tragikus események sajnos itt még nem értek véget, hiszen 1991 végén Schoufs egy HIV-fertőzéséből adódó betegségből kifolyólag elhunyt.

Dani Klein az események után olyan döntéshelyzetbe került, amit kevesek irigyelnének tőle. Vagy abbahagyja karrierjét, vagy szólóelőadóként továbbviszi a Vaya Con Dios nevét oly módon, hogy az mindvégig méltó maradhasson az alapító tagokkal közösen megteremtett hagyományokhoz. Klein szerencsére jól döntött, és azóta három sorlemez mellett két válogatáslemezt is megjelentett. Ezekből összesen több mint 10 millió példányt adtak el világszerte. Az olyan slágerek, mint a „Puerto Rico", a „Heading For a Fall", vagy a „Don't Break My Heart" már ebből az időszakból származnak.

A Vaya Con Dios legutóbbi lemeze Comme On Est Venu címmel jelent meg 2009-ben. Az album több szempontból is újító, mind a közönség, mind pedig Dani Klein számára. Egyrészről az énekesnő minden számot francia nyelven ad elő, másrészt pedig olyan nagyívű, vonósokkal megtámogatott hangszerelés jellemzi, ami még egyik korábbi kiadványán sem volt hallható. A francia nyelv használatát Klein gyerekkora ihlette, amikor a legtöbb számot ezen a nyelven hallhatta a rádióban. A nyelvet és a hangszerelést illető változásokon túl azt is illik megemlíteni, hogy a lemez elkészítéséhez több híres zenész is hozzájárult. Az énekesnővel olyan nevek működtek közre, mint a Toots Thielsman, aki harmonika-játékával teljesen egyedi stílust teremtett, vagy éppen Philip Cathrine, aki manapság nemzetközi szinten az egyik legfelkapottabb jazz-gitáros.


Forrás: Hír 24

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Zene Vaya con dios

Ajánlott bejegyzések:

  • Újra itt a Szabihíd! Újra itt a Szabihíd!
  • Jön a kukásautó, szól a fűrelíz Jön a kukásautó, szól a fűrelíz
  • Megnyílnak a titokzatos kapuk Megnyílnak a titokzatos kapuk
  • Hatalmas piknik lesz Visegrádon Hatalmas piknik lesz Visegrádon
  • Ünnepel a legendás magyar csapat Ünnepel a legendás magyar csapat

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr117917566

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard