A legtöbb kamaszlány bűneit és csalódásait naplóban vezeti. Ezt tette J. K. Rowling is, de ő leveleket írt saját magához. Most az egyik ilyen írását olvashatjuk 74 más híresség fiatalkori vallomása mellett.

Műfaji újításához hozzátartozik, hogy saját magának írt leveleket. Most az egyik ilyen levele, Joseph Galliano A boldogság megtalál könyvében látott napvilágot – ebből idézett részleteket nemrégiben a Stern. Az angol nyelven Dear Me címre hallgató könyvben 75 híresség fiatalkori leveleit olvashatjuk.
Az írónő ebben a levélben elárulta ifjúkori, divattal kapcsolatos bűneit, melyeket – saját bevallása szerint – utólag megbánt. Emellett a levélben szerelmi tippeket is adott. (Ezeket viszont nem bánta meg.)

Szerelmi tippjei is furcsák, ezt írta: „Ne kezdj ki a nagybőgősökkel. Eggyel sem." Fiatalkori énjét pedig így vigasztalta: „Egy napon találkozni fogsz Morissey-vel is (a 80-as évek híres The Smith együttesének énekese és dalszerzője). És akkor már ő is tudni fogja ráadásul, hogy te ki vagy." Nos, ez utóbbi tippje inkább jóslatnak minősíthető. Hiszen ma már nem csak Morissey, de az egész világ ismeri J. K. Rowling nevét.
Forrás: Hirado.hu