Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Sorozattal mentegetik a majákat

Sorozattal mentegetik a majákat

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 04. 26.
Virtuális kiállítótér nyílt a berlini magyar kulturális intézetben
2021-01-24 12:46:13

A koronavírus-járvány közepette is látogatható a Collegium Hungaricum Berlin.  Az intézet saját

Művészek zárt ajtók mögött
2021-01-23 14:32:30

A Pesti Vigadóban bejárjuk Csíkszentmihályi Róbert kiállítását, az Urániában megtudjuk min dolgozik Gera

Azt hittem, hogy jókedved van – koncert a magyar kultúra napján
2021-01-22 19:38:45

Itt van Herczku Ágnes, Nikola Parov és Palya Bea – házigazda Novák Péter és az Etnofon! Tizenhárom

Herczku Ágival és Palya Beával ünnepel a Kultúrpart
2021-01-21 20:02:28

Január 22-én, pénteken, a magyar kultúra napján, a Kultúrpart 13. születésnapján a Novák Péter és az

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy mexikói rendező a maják ősi nyelvén forgatott telenovellát, hogy így küzdjön az indiánok identitásvesztése ellen.

"Mexikó maják lakta falvaiban nagyon szeretik a telenovellákat, mindenekelőtt azért, mert a maják szeretik a drámát" – fogalmazott Bruno Cárcamo rendező, aki az utóbbi hónapokban a Yucatán-félszigeten forgatta le Baktún című sorozatát. A cím a híres-hírhedt maja naptárban használatos fogalom.

A 24 részes széria Quintana Roo szövetségi állam regionális tévécsatornáin és a YouTube videomegosztó portálon lesz látható, de mobilkészülékekre is letölthető majd. "Az emberek talán nem hiszik el, de a maják tévéként használják mobiljaikat" – jegyezte meg Cárcamo.

Becslések szerint a telenovellát 10 millióan értik meg az országban. A következő hónapokban a rendező egy mobil mozival akarja bejárni a forgatási helyszíneket, Tihosucót, Sacalacát és Xcabilt, hogy az eldugottabb falvak lakói is lássák a produkciót. "Arrafelé apró lépésekben köszönt be a modern kor. Mindent mi viszünk magunkkal, a termet, a projektorokat és a vásznat is" – magyarázta a rendező.

Mindeddig csak egy olyan film volt, amely maja nyelven készült, az amerikai Apocalypto, Mel Gibson rendezése, amelyet 2006-ban Mexikó Veracruz szövetségi államában forgattak. A vérben tocsogó alkotás a maja törzsek közötti 15. századi harcokról szól, a mexikói indiánok mindennapi életéhez vajmi kevés köze van.


Cárcamo nyáron egy New York-i függetlenfilmes fesztiválon is be akarja mutatni művét, de reménykedik egy kolumbiai seregszemlére való meghívásban is. Mint mondta, munkája iránt Kínában és Japánban is nagy az érdeklődés.

A Baktún ötlete múlt év végén merült fel benne, amikor hirtelen az egész világ a maják által állítólagosan megjósolt világvégével volt elfoglalva. Ezt akarta ő szertefoszlatni. "A maják csak egy korszak végéről és egy új életciklus kezdetéről beszéltek" – magyarázta.

Hozzátette: ma már úgy tekint projektjére, mint ami segít áthidalni a kultúrák közötti eltéréseket a maják világában, bemutatja identitásvesztésüket, az Amerikába való kivándorlásukat. Szerinte ezért is fontos a maják nyelvét "bevinni" a tévébe. "Ha a nyelv eltűnik, nemcsak a szavak, az egész nép eltűnik" – mutatott rá. "Ez történhet a Yucatánon élő majákkal is" – figyelmeztetett.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Sorozatok Mexikó Világvége Maja naptár Tévé Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • A Jóbarátok távolról sem a világ legviccesebb sorozata, de nem is ezért imádjuk A Jóbarátok távolról sem a világ legviccesebb sorozata, de nem is ezért imádjuk
  • Ezeket a sorozatokat pótold 2019 első feléből! Ezeket a sorozatokat pótold 2019 első feléből!
  • Szürreális identitáskeresés az év egyik legjobb sorozata Szürreális identitáskeresés az év egyik legjobb sorozata
  • Keserédes búcsú Westerostól Keserédes búcsú Westerostól
  • Homéroszi utazás az ismeretlenbe Homéroszi utazás az ismeretlenbe

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr697918230

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. Megjöttek a meztelen hősnők
  4. A 10 legütősebb drogos film
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard