Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Nyílt Napok a Sapientia Erdélyi Tudományegyetemen

Nyílt Napok a Sapientia Erdélyi Tudományegyetemen

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 04. 30.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Május 6–13. között szervezi meg a már hagyományosnak tekinthető Nyílt Napjait a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem kolozsvári Természettudományi és Művészeti Kara.

Fehér Hollókkal indul:

A rendezvény első napján, hétfőn, 2013. május 6-án Szórvány, anyanyelv és könyvkiadás címmel szervez könyvbemutatóval színesített kerekasztal-beszélgetést a Fehér Holló Médiaklub/Szórványtengelyek és a Sapientia EMTE.

A rendezvény 18 órától kezdődik a Bocskai-ház Óváry termében, terítéken pedig mind a médiaklub tagjainak szórványjáró munkája, feltáró és kapcsolatteremtő tevékenysége, mind kiadói/publicisztikai munkássága.

A beszélgetés moderátori szerepét Szabó Csaba vállalta, míg a Fehér Holló Újságíró-sorozat legújabb kötetét, Kuti Márta: Kincsünk a szó című nyelvművelő publicisztika-füzérét Egyed Emese méltatja. A kerekasztal további házigazda-hollói:

Bodó Márta (Keresztény Szó)
Benkő Levente (Krónika/Művelődés)
Bodolai Gyöngyi (Népújság)
Mihály István (Kolozsvári Rádió)
Simon Ilona (RTV Kolozsvár)
Ötvös József (Üzenet)
Szabó Csaba (RTV Kolozsvár)
Kuti Márta (Népújság/Vásárhelyi Hírlap)

Muszlim – autonómia – kultúrtandem

Az iszlám világ és a nyugat címmel tart előadást Dr. Rostoványi Zsolt professzor, a budapesti Corvinus Egyetem rektora. Az Egyetemi Esték előadássorozat legújabb állomására csütörtökön, május 9-én 18 órától kerül sor a Bocskai-ház Óváry termében.

Pénteken, május 10-én Fazekas Mártáé, a Balassi Intézet és a Bukaresti Magyar Intézet művészeti titkáráé a főszerep. Ő 13 órától Miért és hogyan működnek az autonómiák Európában? címmel, majd 16 órától Kultúrdiplomácia a gyakorlatban – avagy milyen a magyar-román kultúrtandem? címmel mutatja be érdekes előadását.Az esemény helyszíne ez alkalommal is a Bocskai-ház Óváry terme.

XXI. századi emberi kapcsolatok

Hétfőn, május 13-án, a rendezvény utolsó napján – mintegy levezetőként – a szervezők 18 órától minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak egy sapientiás kisfilmekből álló vetítésre, amelyet a rendezőkkel és szereplőkkel követik beszélgetések.

A beszélgetést Dimény Áron színész moderálja. A kisfilmek tematikája a napjaink emberi viszonyai, ahogy a sapientiás végzős hallgatók látják. A Nyílt Napok utolsó programpontját a Sapientia EMTE kolozsvári kara Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusával közösen szervezi, helyszíne pedig a Főtér 23. szám alatti esküterem lesz.

A szórványban működő középiskolákról sem feledkeztek el


Az egy hétvégén át tartó programsorozat fő célcsoportját a Kolozs, Szilágy, Szeben és Szatmár megyéből érkező középiskolás diákok és tanáraik képezik. A nyílt napokon az intézmény hagyományosan többet szeretne nyújtani a leendő hallgatóknak, mint egyszerű bemutatkozás, így reményeink szerint sikerül a számukra megszervezett nyílt napon a tanulás és a szórakozás jegyében a kreatív gondolkodást is fejleszteni.

Azok a középiskolások tehát, akik május 9–11. között intézményünkbe látogatnak, változatos prezentációkon, előadásokon és műhelymunkákon vehetnek részt: a repülőgépmakett-bemutatón, perszimuláción, természettudományi kísérleteken, animációs műhelymunkákon, kriminalisztika bemutatón stb. megtapasztalhatják a kolozsvári kar nyújtotta továbbtanulási lehetőségeket és tudományos tevékenységeket, és közelebbről megismerkedhetnek a diákélettel is.

A diákokat kísérő pedagógusoknak – a kisebbeknek szánt tevékenységekkel egy időben – lehetőségük lesz egy kötetlen beszélgetés keretében kifejezni igényeiket a felsőoktatás minőségének javítására, és az intézmény irányába is megfogalmazni jelenlegi és jövőbeni elvárásaikat.



A szakmai műhelyekről részletesebb információt a kv.sapientia.ro honlapon olvashatnak, míg a tevékenységekre bejelentkezni Keresztes Saroltánál a saci@sapientia.ro vagy a 0731-037827-es telefonszámon lehet. A Nyílt Napokat a Communitas Alapítvány és a BGA Zrt. támogatja.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kolozsvár Erdély

Ajánlott bejegyzések:

  • Pénteken indul a Héttorony Fesztivál! Pénteken indul a Héttorony Fesztivál!
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán
  • Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el
  • Őshonosok a hazában Őshonosok a hazában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr987926590

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard