Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A zongora négy arca

A zongora négy arca

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 05. 01.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

A programsorozat jeles magyar és nemzetközi hírű zongoraművészeket állít a középpontba. Május 4-én az évadzárón, Frankl Péter játszik a Művészetek Palotájában.

A pécsi Pannon Filharmonikusok immáron tíz éve van jelen saját sorozattal a főváros zenei életében. Az első, január 18-i koncerten Bogányi Tibor, a PFZ vezető karmestere dirigálta a zenekart, a szólista Bogányi Gergely zongoraművész volt. A márciusi 8-i koncerten Ránki Dezső Mozart c-moll zongoraversenyével bűvölte el a közönséget, majd április 12-én Fazil Say aratott óriási sikert.

Az évadzárón Frankl Péter Schumann a-moll zongoraversenyét adja elő. A koncert különlegessége, hogy a Pannon Filharmonikusok állandó karmestere, Vass András írta át nagyzenekarra Schubert vonósnégyesét.



Frankl Péter Dohnányi Ernő nevével fémjelzett klasszikus iskola képviselője. Aligha lehetne nála avatottabb előadót találni a versenymű-irodalom egyik gyöngyszemének, Schumann a-moll koncertjének a megszólaltatására, hiszen a hetvenhét éves művész a német zeneszerző valamennyi szólózongorára írott művét lemezre vette. Hosszú pályája alatt a brit állampolgár Frankl Péter rendkívül széles repertoárt hódított meg, úgy is, mint a Pauk Györggyel és Ralph Kirshbaummal alkotott s közel harminc éven át koncertezett trió tagja.

Akadtak zeneszerzők, akiket olykor „félretett" egy időre, de „Schumann sosem hagyott el; zenéje annyira személyes és annyira magával ragadó!" – mondta el egy interjúban. A népszerű alkotásokból összeállított műsort a Schumann előtt is példaként álló Schubert vonósnégyese zárja, de természetesen nem az eredeti formában, és nem is a Gustav Mahler által készített vonószenekariban. Magyarországon alighanem először szólal meg Schubert örökzöldje szimfonikus zenekari átiratban, amelyet a Pannon Filharmonikusok állandó karmestere, a harmincas évei elején járó Vass András jegyez. A mintegy negyvenöt perces alkotást izgalmasan új színekben, valódi szimfonikus dimenziókban hallhatja a közönség.

Részletes program:
Mozart: Don Giovanni - Nyitány
Schumann: a-moll zongoraverseny
Schubert-Vass András: A halál és a lányka
- a vonósnégyes szimfonikus zenekari változata
Közreműködik: Frankl Péter – zongora
Vezényel: Vass András

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Koncert Zene Zongora Klasszikus

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Trapesített Nemzeti dal, agresszív sofőr, és biokertészkedés a Bëlga új lemezén Trapesített Nemzeti dal, agresszív sofőr, és biokertészkedés a Bëlga új lemezén
  • Harmadik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Cigány Dal Napját Harmadik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Cigány Dal Napját

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr757918364

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard