Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Eladták a mágikus Beatles-gitárt

Eladták a mágikus Beatles-gitárt

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 05. 21.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

408 ezer dollárt, vagyis majdnem 92 millió forintot fizetett egy névtelenséget kérő vevő egy New York-i árverésen egy ritka gitárért, amin John Lennon és George Harrison is játszott.

A Julien's Aukciósház elnöke a gitárral (Fotó: zimbio.com)
A szombati árverést szervező Julien's Auctions 2-300 ezer dollárt remélt a hathúros elektromos gitárért, amelyet a VOX hangszergyár készített 1966-ban. A gitár kifejezetten a Beatles megrendelésére készült, az együttesre szabott gitárok egyik prototípusa volt.

Lennon ezt a gitárt használta a Hello, Goodbye című dala videofelvételéhez, Harrison pedig ezen gyakorolta és adta elő az I Am The Walrus című számot a Magical Mystery turnéján. Mindkét dal szerepel a Magical Mystery Tour című 1967-es Beatles-albumon is. A gitárt John Lennon 1967-ben elajándékozta Yanni Mardasnak, a lemezeiket kiadó Apple Records egyik mérnökének. A hangszer néhány éve 100 ezer dollárért cserélt gazdát a Sotheby's árverésén.

A Beatles-gitár volt a fénypontja a New York-i Hard Rock Caféban zenei hírességek emléktárgyaiból rendezett árverésnek, amelyen ötvenezer dollárért kelt el Elvis Presley egyik gitárja, és 28 ezer dollárért egyik napszemüvege.

A legendás Beatles-gitár használat közben (Fotó: luxedb.com)

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Beatles Aukció Hangszer

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr567919008

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard