Kiállítás, Konferencia, Könyv és Neumann János, vagyis a marslakó lánya Magyarországon. Június 25-én A jövő múltja címmel rendeznek tudományos konferenciát Szegeden.

A földtörténet legrövidebb időszámítása, az IT-eszközök fejlődésének néhány évtizede. Ennyi idő alatt lett a több tonnás gépszörnyetegből lap top, a lyukkártyából érintő képernyő és a telefonközpontból 4G. Ezt az elképesztő tempójú fejlődést és a máshol még nem látott Neumann-ereklyéket mutatja be a szegedi Informatika Történeti Kiállítás, amit a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság talált ki, rakott össze és hozza nyilvánosságra most először a teljes anyagot június 25-én egy különleges A jövő múltja - A lyukkártyától az információs társadalomig című konferencia keretében.

Az esemény fővédnöke Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Az előadók között van Kroó Norbert az akadémia volt alelnöke, Veres Zsolt, az IBM igazgatója, Kutor László, az Óbudai Egyetem docense, az NJSZT Informatika-történeti Fórumának elnöke, Z. Karvalics László, a Szegedi Tudományegyetem tanára és az információs társadalom kutatója, és egy kerekasztal beszélgetésen néhány meghatározó gazdasági makro elemző: Szalay-Berzeviczy Attila, Sarkadi Szabó Kornél és Barcza György. Ők azt próbálják meg kideríteni, hogy az IT-eszközök majdnem fénysebességű fejlődése miatti globális pánikreakciók hogyan kezelhetők, hatásuk hogyan csökkenthető.
A jövő múltja - A lyukkártyától az információs társadalomig konferencia és kiállítás
Időpont: 2013. június 25. 10:00-16:00-ig
Helyszín: A szegedi Agora (Szeged, Kálvária Sgt. 23.)
További információ és regisztráció itt.