Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Házon kívül

Házon kívül

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 06. 20.
Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban
2025-07-17 07:44:56

A tudomány és művészet látványos találkozása várja a közönséget augusztus 3-án Nyíregyházán, ahol az

Tíz nap, száz szólista - Indul a FAB jubileumi zenei ünnepe
2025-07-16 08:17:09

Tizedik alkalommal rendezik meg a Fesztivál Akadémia Budapest nyári programsorozatát, amely idén minden

130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros
2025-07-15 18:00:00

Szeptember 16. és 21. között ismét megrendezik a Budapesti Klasszikus Film Maratont, ahol restaurált magyar és

Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

további bejegyzések a szerzőtől »

A Partizán Galéria kiállítása a képzelet világába kalauzolja látogatóit két alkotó, Gubacsi Gábor, és Babos Zsili munkáinak segítségével.



A realista ábrázolást maga mögött hagyó modern művészet messzi utakra kalauzol, és egy másik szemszöget ajánl a valóság leképzésére. GUBA (Gubacsi Gábor) krokikra emlékeztető alakjaival és szürreális helyszínekkel nyit ablakot egy másik univerzumba. A 130x130 cm-es méretű vásznakon szereplő figurákról a cinizmus lerántja a fölösleges maszlagot és karikatúra-szerűen állnak előttünk meztelen valójukban. Ha lenne mellettük egy tükör, amiben megnézhetjük magunkat ebben a mesebeli világban, biztosan nagyot nevetnénk saját magunkon is.

Guba ecsetvonásai, lendületes akril, golyóstoll és filctoll krokijai igazolják az alkotó kivételes technikai felkészültségét. A könnyedség és a sokféleség mögött spiritualitás és társadalmi kritika is megmutatkozik a képein.



Babos Zsili Bertalan vegyes technikával készült munkáin a parányi egymástól független részek teremtik meg az alkotás egységét. Az ember hirtelen nem tudja eldönteni, hogy az alkotásain megjelenő világban miféle metafizikai törvények uralkodhatnak.Mindenből van mindenben? Minden egy? Vagy minden számtalan parányi alkotóelemből áll? A legfontosabb az, hogy kérdések merülnek fel bennünk a részletek, az egész és saját szemléletünk kapcsán. Zsili rávezet minket arra, hogy csak rajtunk múlik, mikor melyik részletét ragadjuk meg a minket körülvevő világnak. A képek 2013. július 20-ig tekinthető meg a III. kerület Perc utca 6. szám alatt, a Golipark Kreatív Központban.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Kiállítás Képzőművészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás
  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!
  • Ingyenes fotókiállítás nyílik a "Nekem a BudaPart...!" pályázat nyertes képeiből Ingyenes fotókiállítás nyílik a "Nekem a BudaPart...!" pályázat nyertes képeiből
  • Júliusban Borszerdák a Magyar Nemzeti Galériában Júliusban Borszerdák a Magyar Nemzeti Galériában
  • Graffitik leptek el egy budapesti bevásárlóközpontot Graffitik leptek el egy budapesti bevásárlóközpontot

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr97920024

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard