Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Szegeden lesz polgármester Hegedűs D. Géza

Szegeden lesz polgármester Hegedűs D. Géza

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 06. 29.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

A Vígszínház népszerű művésze, Hegedűs D. Géza polgármesterként autoriter személyiség, akinek – kis segítséggel – mindenhova elér a keze.

„Seholsincs, elvarázsolt sziget, ahol a mesénk játszódik – mondja a Szegedi Szabadtéri nyitóprodukciójáról, a Leányvásárról Hegedűs D. Géza, aki a polgármestert alakítja a darabban. – Úgy élnek itt az emberek, mint a mesében: szegények és gazdagok, szerelmesek és csalódottak. A kis közösségnek megvannak a hagyományai, ünnepei, történetünk pedig a legfontosabb napjukon játszódik."


Vinnai András és Varró Dániel frissített szövegkönyve szerint az eredetileg western-környezetben játszódó darab szinte teljesen új sztorit kapott. Gothár Péter rendezésében egy szigetre került a történet, melyben a kövérek és soványak küzdenek egymással. Az ominózus nap a leányvásár napja, melyen a lányok párt választanak, és huszonnégy órára férjhez mennek. Aki viszont mindenkit kikosaraz, büntetésből a sziget utolsó legényéhez adják.

„Én, mint a kövérek polgármestere vagyok az ünnep motorja, és egyébként is szinte minden tőlem függ a sziget és lakói életében – ecseteli Hegedűs D. Géza, mennyire fontos az általa játszott karakter. – A Leányvásár polgármestere autoriter személyiség, aki elvárja, hogy az általa vezetett közösség tagjai odaadóan segítsék személyes erőfeszítéseit."

Ebbe a közösségbe csöppen bele pár idegen ember egy másik világból: nevezetesen Harrisonék és Rottenbergék, akik csábító női karakterek révén teljesen felbolygatják a kis sziget életét. „Persze a polgármester nem lenne polgármester, ha gyors eszével, diplomáciai érzékével és kreativitásával nem segítené elsimítani az indulatokat." A művész úr saját ötlettel is gazdagította a rendezést: állandó kelléke két, a nordic walking elnevezésű sporthoz használatos bot. Ez segíti a produkció stílusához mérten egyébként is elrajzolt polgármestert abban, hogy keze mindenhova elérjen. A bemutató július 5-én lesz, amelyet további két előadás követ.

Közönségtalálkozó Nagy Ervinékkel

Idén is találkozhat a közönség minden Dóm téri darab szereplőjével. Július 1-jén, hétfőn 16 órakor rendezik meg az első ingyenes beszélgetést. Gothár Péter rendező mellett Nagy Ervin, Bordás Barbara, Keresztes Tamás, Kiss Diána Magdolna, Hegedűs D. Géza és Schell Judit lesz az esemény vendége. Kivételesen nem a REÖK aulája a helyszín, hanem – utalva ezzel az előadás hajó-díszletére – a Tisza River Cafe Club és Restaurant.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Premier Szegedi Szabadtéri Játékok Hegedűs D. Géza Színészek

Ajánlott bejegyzések:

  • Visszatért a BETEKINTŐ a Thália Színházba Visszatért a BETEKINTŐ a Thália Színházba
  • Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon
  • Átadták a Színikritikusok díját Átadták a Színikritikusok díját
  • Hét előadás érkezik idén a Szegedi Szabadtéri Játékok újszegedi színpadára Hét előadás érkezik idén a Szegedi Szabadtéri Játékok újszegedi színpadára
  • Premier a Pesti Magyar Színházban - bemutatták az Ezeregy éjszakát Premier a Pesti Magyar Színházban - bemutatták az Ezeregy éjszakát

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr437920338

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard