Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Gyerekek A bolygó hollandi fedélzetén

Gyerekek A bolygó hollandi fedélzetén

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 06. 30.
Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

további bejegyzések a szerzőtől »

Richard Wagner A bolygó hollandi című operáját viszi színre Katharina Wagner, a zeneszerző dédunokája, a Bayreuthi Ünnepi Játékok társintendánsa a bécsi Múzeum Negyedben.

A produkció érdekessége, hogy a rendező gyermekszereplőkkel fog dolgozni.

Katharina Wagner (Fotó: enca.com)
Az előadást Roberto Paternostro karmesterrel "hozzák tető alá", akivel 2012 őszén a Buenos Aires-i Teatro Colonban találkoztak a Wagner trilógia, A Nibelung gyűrűje nagyszabású 16 óra helyett 7 órásra szűkített változatának előkészítése során.

Katharina Wagner az elégtelen feltételek miatt otthagyta színházat, és az előadást végül a katalán Fura dels Baus színházi társulattal dolgozó Valentina Carrasco rendezte meg.

A bolygó hollandiban a Bécsi Szimfonikus Zenekar játszik majd, a félig szcenírozott, félig pedig koncert verzióban és - ahogy a rendező állítja: "top" szereposztásban. Komoly szerep jut a gyerekeknek, akik a cselekmény ábrázolásban vesznek részt és költőivé emelik az előadást. A Múzeum Negyed után más házakban is színre kerülhet a produkció.

Katharina Wagner nem szakított végleg a Teatro Colónnal, úgy vélte, folytatják az együttműködést Paternostróval, 2015-re két Parsifal előadás létrehozását célozták meg. 2016-ra további közös projekteket terveznek Brazíliában és Spanyolországban.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Wagner Bécs Színház Opera Gyermek Rendező

Ajánlott bejegyzések:

  • Irodalom és természet találkozása a színház falai között Irodalom és természet találkozása a színház falai között
  • Februártól Szegeden szól A varázsfuvola Februártól Szegeden szól A varázsfuvola
  • OperaCinema - Ahogy még soha nem láttad az operát! OperaCinema - Ahogy még soha nem láttad az operát!
  • Szavakkal festeni Szavakkal festeni
  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr637920380

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása