Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Kiállítás nyílik Amy Winehouse titkaiból

Kiállítás nyílik Amy Winehouse titkaiból

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 07. 03.
A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

további bejegyzések a szerzőtől »

A tragikus körülmények közt elhunyt énekesnő gyermekkorát, zsidó gyökereit, családi életét és szülővárosát mutatja be a londoni Zsidó Múzeum új tárlata.

Az Amy Winehouse: A Family Portrait (Amy Winehouse: Egy családi portré) című kiállítás a néhai énekes londoni gyermekkorának, iskolaéveinek és rövid, ám lenyűgöző zenei karrierjének emlékeit gyűjti egybe. "Ez egy olyan történet, amelyet nem ismernek az emberek: ez Amy családjának a története" - mondta Abigail Morris, a múzeum vezetője.

Fotó: jewishmuseum.org.uk
A július 3-án nyíló tárlaton bemutatott tárgyakat a néhai énekesnő bátyja, Alex Winehouse és felesége, Riva segítettek összegyűjteni. A Winehouse család eredetileg Amy egyik ruháját ajánlotta fel a londoni intézménynek, de a kiállítás idővel az énekesnő zsidó gyökereit, családját és szülővárosát ünneplő tárlattá nőtte ki magát.

A látogatók Amy ruháit, köztük a 2008-as Glastonbury fesztiválon viselt kék toalettjét és otthoni melegítőit, gyermekkori fényképeit, iskolai egyenruháját és kedvenc könyveit vehetik szemügyre. A kiállításból az is kiderül, hogy Amy fiatal felnőttként rajongott Charles Bukowski és Fjodor Dosztojevszkij írásaiért, szerette a sudoku rejtvényt, megszállottan gyűjtötte a karszalagokat és backstage belépőket minden olyan műsorról, amelyen fellépett, vagy részt vett.

A szeptember 15-ig látogatható tárlat egészen Amy ükapjáig követi vissza a Winehouse klán családfáját. Az érdeklődők fényképeken és egyéb emléktárgyakon keresztül ismerkedhetnek meg az énekes dédapjával és szeretett nagyanyjával, aki a Tarot kártya olvasására is megtanította unokáját.

Fotó: delawareonline.com
A tárlaton helyet kapott Amy saját lemezgyűjteményének egy része is, amely meglehetősen eklektikus és a családtagok által erősen befolyásolt zenei ízlésről árulkodik: a kollekcióban sorakozik Frank Sinatra, akinek dalait annak idején Amy apja dúdolta és Thelonious Monk, akivel dzsessz-rajongó bátyja révén ismerkedett meg az ifjú énekesnő. A kiállítás egyik legbensőségesebb tárgya Amy kedvenc zeneszámainak kézzel írt listája, amelyen mások mellett Ella Fitzgerald, Ray Charles és a The Platters számai sorakoznak.

A Grammy-díjas énekesnő 27 évesen alkoholmérgezésben hunyt el londoni lakásában 2011 júliusában. 2006-os Back to Black című albumáért öt Grammy-díjat is kapott 2008-ban.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Kiállítás Énekes Amy Winehouse

Ajánlott bejegyzések:

  • Indul az Ördögkatlan Indul az Ördögkatlan
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr217920474

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard