Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Spike Lee újabb filmes projektbe kezd

Spike Lee újabb filmes projektbe kezd

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 07. 24.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Az amerikai filmrendező a közösségi szponzorációs oldalakhoz fordult legújabb filmje finanszírozásakor. Azért döntött így, mert elmondása szerint Hollywood „nem mutat biztató jövőképet a független filmkészítőknek".

Az egyelőre cím nélküli projekt a vérhez vonzódó emberekről szól, és a Kickstarter nevű crowdfunding oldalon legalább 1,25 millió dollárt (280 millió forintot) szeretnének gyűjteni a film elkészítéséhez. Lee elmondta, hogy a film "vicces, szexi és véres" lenne, de nem említette a vámpír kifejezést, helyette annyit tett hozzá a leíráshoz, hogy a nézők nem számíthatnak "Blaculára".

Spike Lee
A híres filmkészítő (Oldboy, Szemet szemért) nem részesedik a Kickstarteren összegyűjtött adományból. Azt azonban nem tudni, kié lesz a bevétel, ha a film profitot termel a mozikban. Spike Lee elmondta, hogy azért fordult a crowdfunding oldalhoz, mert megelégelte, hogy Hollywood nem finanszírozza azokat a típusú filmeket, amiket ő szeretne forgatni.

"Nekem más elképzelésem van arról, milyennek kell lennie egy filmnek, szerintem az alulreprezentált közönség mást szeretne látni, mint amit Hollywood nyújtani tud" - osztotta meg elképzeléseit a rendező.

"Az életben semmit nem kapunk ingyen. Ha szeretnél valamit, fizetned kell érte. Ha szeretted a filmjeimet a múltban, ez az ára, hogy egy újabbat láss belőlük (és a felajánlott összeg akár kevesebb is lehet, mint egy mozijegy). A hozzájárulás eltérő mértéke lehetővé teszi, hogy bárki segíthessen az ügyben" - címezte meg közönségét Lee az oldalon.

Korábban több híresség is fordult már a crowdsourcing módszerhez. Legutóbb James Franco kísérletéről írtunk, aki 500 ezer dollárt (112 millió forint) szeretne gyűjteni az egy hét múlva záruló projektjében egy fiatal színészek közreműködésével készülő filmtrilógiához. Márciusban a Veronica Mars tévésorozat döntötte meg a Kickstarter weboldal minden rekordját: a rajongók és támogatók 5,7 millió dollárt (1,275 milliárd forint) gyűjtöttek össze a sorozaton alapuló film készítésére.

Forrás: The Guardian

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Pénz Rendező Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr857921290

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard