Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Egy kivégzés képei

Egy kivégzés képei

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 08. 14.
A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

további bejegyzések a szerzőtől »

Múzeummá alakítják Romániában azt a volt kaszárnyát, ahol lelőtték 1989-ben Nicolae Ceausescu volt kommunista diktátort és feleségét.

fotó: militaryphotos.net
Ovidiu Carstina, a targovistei múzeum igazgatója a Mediafax hírügynökségnek elmondta, hogy várhatóan szeptemberben nyílik meg az új múzeum, amelynek ötletét az adta, hogy számos külföldi jelezte, meglátogatná a volt kommunista diktátor és neje kivégzésének helyét.

Mindent visszaállítanak abba a formába, ahogyan 1989-ben, a kivégzés pillanatában volt. Így újrafestették az akkori színre azt a falat, ahol a diktátorházaspárral a katonaság sortüze végzett. A turisták bemehetnek majd abba a szobába, ahol Ceausescuék az utolsó éjszakájukat töltötték. Ebben a helyiségben három ágy lesz, hiszen egy katona is velük volt, akinek az volt a feladata, hogy őrizze őket. A laktanya parancsnokának a szobáját is visszaállították eredeti állapotába, ott mérték meg ugyanis a kivégzés pillanata előtt a két halálra ítélt vérnyomását, de a rögtönítélő bíróság által lebonyolított per helyszíne is látogatható lesz.

A Dambovita megyei önkormányzat a román védelmi minisztériumhoz fordult azzal a kéréssel, hogy bocsássanak rendelkezésükre egy olyan egykori páncélkocsit, amellyel a laktanyához szállították Nicolae és Elena Ceausescut. Ezt a járművet is kiállítják az épület elé.

Nicolae és Elena Ceausescu 1989. december 21-én népgyűlést szervezett Bukarest központjában a temesvári felkelés elítélése céljából, amit az akkori hatóságok vérbe fojtottak. A bukaresti rendezvényen azonban az emberek Ceausescuék ellen kezdtek tüntetni, akik másnap kénytelenek voltak elmenekülni helikopterrel a román fővárosból. Nem jutottak messze, hiszen a helikopternek le kellett szállnia, így hamar elfogták őket, majd a targovistei (Dél-Románia) laktanyába szállították a házaspárt. 1989. december 25-én végezték ki őket egy rögtönítélő bíróság által lefolytatott csaknem másfél órás tárgyalás után.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Politika Történelem Erdély Múzeum Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást
  • Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr827922330

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard