Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
A népszerűtlenek taroltak Locarnóban

A népszerűtlenek taroltak Locarnóban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 08. 18.
Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

további bejegyzések a szerzőtől »

Esélytelennek látszó, a közönség és a kritikusok által is elutasított filmeknek ítélték oda a fő díjakat a 66. Locarnói Nemzetközi Filmfesztiválon, a 4. legjelentősebb európai filmes mustrán.

A legjobb filmnek járó fődíjat, az Arany Leopárdot Albert Serra katalán rendező Historia de la meva mort (A halálom története) című filmje nyerte el, amelyet a bemutatón többen hagytak ott vetítés közben, mint bármely más versenyfilmet. A kétórás produkció a dpa megfogalmazása szerint "alig kisilabizálható művészeti nyelven meséli el Casanova és Dracula találkozását".


A zsűri különdíját a 20 éve HIV-pozitív Joaquim Pinto E agora? Lembra-me (És akkor? Emlékezz rám) című "köldöknéző, ködös kép- és hangmontázsú szentimentális filmesszéje" kapta. Hasonló meglepetést okozott a legjobb rendezésért járó díj odaítélése a dél-koreai Hong Szang Szu U ri Sunhi (A mi Szunhink) című alkotásának, egy szikár párbeszédfilmnek, amelyben három férfi faggat egy nőt az életéről rögzített kameraállásban. Üres kézzel távozott a fesztiválról a fő favorit, a Nedves tájak, Charlotte Roche német író azonos című botrányregényének filmváltozata David Wnendt rendezésében.

Sokkal jobban egybeesett a zsűri és a publikum véleménye a szereplők megítélésében. A legjobb színésznőnek járó díjat az amerikai Brie Larson kapta egy elkötelezett nevelőnő alakításáért a Short Term 12 című, egy nevelőotthonban játszódó filmben. A legjobb férfi főszereplőnek a perui Fernando Baciliót találták, aki meggyőzően alakított egy igazságügyi tisztségviselőt az El Mudo (A néma) című perui–francia–mexikói társadalmi drámában. A Lago Maggiore partján fekvő dél-svájci város fesztiválján tíz nap alatt 300 játék-, dokumentum- és rövidfilmet mutattak be.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Díjak Svájc Filmfesztivál

Ajánlott bejegyzések:

  • Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében
  • X. Országos Rajzfilmünnep – Rajzfilmek kicsiknek és nagyoknak X. Országos Rajzfilmünnep – Rajzfilmek kicsiknek és nagyoknak
  • Kezdődik a 13. Szemrevaló Filmfesztivál Kezdődik a 13. Szemrevaló Filmfesztivál
  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr547922480

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása