Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A filmes legendára emlékezünk

A filmes legendára emlékezünk

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 08. 19.
Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

további bejegyzések a szerzőtől »

Tony Scott pontosan egy éve, 2012. augusztus 19-én lett öngyilkos. A 68 éves filmrendező és producer egy hídról vetette magát a mélybe.



Az utólagos vizsgálatok kizárták az idegenkezűség lehetőségét, ugyanis minden jel öngyilkosságra utalt, annak ellenére, hogy Tony Scott döntése mindenkit váratlanul ért. A hollywoodi filmrendező a San Pedróban található Vincent Thomas hídról ugrott le. A partiőrség két órán belül kiemelte a holtestet és a rendőrökkel együtt azonnali nyomozásba kezdtek. A filmrendező valószínűleg még korábban döntött úgy, hogy végez magával, mivel búcsúlevelet is hagyott. Kollégái szerint mindig is egy határozott ember volt, aki tudta, hogy mit csinál, ha eldöntött valamit azt véghez is vitte.

Búcsúlevélben ugyan nem írt arról, miért akart véget vetni az életének, de a közeli ismerősök és családtagok elmondása szerint, valószínűleg betegsége miatt menekült a halálba. A filmes legendánál pár héttel az öngyilkosság előtt agydaganatot találtak, barátai szerint nem akarta, hogy a betegség lassan végezzen vele, inkább megelőzte azt.

Tehetségét számtalan nagyszabású produkció bizonyítja. Pályája 1983-ban indult Az éhség című filmmel, a világ pedig a Top Gun című produkció kapcsán figyelt fel rá igazán, mely hatalmas kasszasikert hozott. Olyan világsikerű filmek fűzhetők a nevéhez, mint a Tiszta románc, Az utolsó cserkész, vagy a Tűzben edzett férfi.

2000-ben Magyarországon forgatta a Kémjátszmát, melyben Brad Pitt és Robert Redford játszotta a főszerepet. Utolsó rendezése a Száguldó bomba című alkotás volt, melyet 2010-ben készített. Különleges tehetségének gyümölcsei még biztos, hogy sokáig fenntartják Tony Scott emlékét.


Forrás: Femina

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Gyász

Ajánlott bejegyzések:

  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
  • ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
  • Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje
  • Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében
  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr367922496

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard