Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Szarajevó Szíve díjat kapott Tarr Béla

Szarajevó Szíve díjat kapott Tarr Béla

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 08. 23.
Folytatódik a családi művészeti kavalkád a Duna-parton
2023-03-28 14:02:51

A Pesti Vigadóban megrendezett Essentia Artis programsorozat utolsó hetén ingyenes programokkal, koncertekkel

Az leszel, amit megeszel
2023-03-27 20:52:26

Wossala Rozina elkeserítőnek, sőt veszélyesnek látja a feldolgozott élelmiszeripari termékek fogyasztását

A tizedik tételnél jártam, amikor kitört a háború
2023-03-25 21:13:12

Dobszay-Meskó Ilona békemisét kezdett komponálni az MMA ösztöndíjprogramjának keretében, még 2019-ben.

Hátborzongató koncertre készül a magyar kórus
2023-03-24 11:21:25

Igazi madrigál horrort állít a BMC színpadára a Vass Lajos Kamarakórus: a Nosferatu című filmet élő

további bejegyzések a szerzőtől »

A világhírű magyar filmrendező személyesen vette át a szarajevói filmfesztivál rangos elismerését, az esemény nyitóünnepségén.

A Honorary Heart of Sarajevo Award elnevezésű elismeréssel a hétvégéig tartó szarajevói filmfesztiválon, a Balkán elsőszámú nemzetközi filmes seregszemléjén tüntették ki a magyar rendezőt - közölte a Magyar Filmunió pénteken. Az idén 19. alkalommal - augusztus 16. és 25. között - megszervezett fesztiválon 2005 óta adják át a rangos különdíjat azon filmművészeknek és szakmabelieknek, akik kimagasló szerepet töltöttek be a filmművészet gazdagításában és hozzájárulásuk jelentős a délkelet-európai filmipar fejlődéséhez.

fotó: hirekma.hu
Az elmúlt években többek között Angelina Jolie, Dzsafar Panahi, Dieter Kosslick, Mike Leigh és Marco Müller vehette át az elismerést. Tarr Béla filmjeiből 2006-ban nagyszabású retrospektív programot mutatott be a szarajevói filmfesztivál. A világhírű magyar filmrendező 2013 februárjában a szarajevói tudományegyetemen alapította meg és indította el a Film Factory filmakadémiát, amely olyan neves vendégoktatókkal kínál egyetemi képzést fiatal filmeseknek, mint Gus van Sant, Jim Jarmusch, Tilda Swinton, Cristian Mungiu, Carlos Reygadas és Agnieszka Holland.
A Szarajevó Szíve díjat Mirsad Purivatra fesztiváligazgató adta át Tarr Bélának az előző heti nyitóünnepségen.

A szarajevói filmfesztivál rövidfilmes és dokumentumfilmes versenyében is látható magyar alkotás: a két mezőnyben Dési András György és Móray Gábor Valaki vacsorára című rövidfilmje, valamint Groó Diana Regina című dokumentumfilmje indul a Szarajevó Szíve-díjért. A szarajevói filmfesztivál tehetséggondozó programjának, a Sarajevo City of Film nagydíját magyar-román rendező, Grosan Cristina Holiday at the Seaside (Tengerparti nyaralás) című kisjátékfilmje nyerte el.

Tavaly a Sarajevo City of Film díj nyertese Nagypál Orsolya Körforgalom című alkotása volt, amelyet a hagyományoknak megfelelően az idei mustrán is műsorra tűztek. A fesztivál Operation Kino című válogatásában a Tóth Orsi és Rába Roland főszereplésével készült Csendesek című holland-magyar koprodukció, Ricky Rijneke első játékfilmje is szerepel.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Tarr Béla Bosznia-Hercegovina Magyar film Kitüntetés

Ajánlott bejegyzések:

  • De mégis, mik voltak '22 legjobb filmjei? De mégis, mik voltak '22 legjobb filmjei?
  • A halálba is követte szerelmét a leghosszabb éjszakán A halálba is követte szerelmét a leghosszabb éjszakán
  • A dunai az ideális, a sivatagi már túl puha A dunai az ideális, a sivatagi már túl puha
  • Ők kapták a Nemzet Művésze elismerést Ők kapták a Nemzet Művésze elismerést
  • Más lett volna a gyerekkorunk nélküle Más lett volna a gyerekkorunk nélküle

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr57922640

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard