Pályázatot hirdet középiskolásoknak és néhány éve már nem középiskolásoknak a nyíregyházi színház „Hogyan látod magad 25 év múlva?” címmel.

Mi leszel, ha nagy leszel?
Ki leszel, ha nagy leszel?
És most mi vagy?
Ki vagy?
Már nagy lettél?
Mi lettél?
Ki lettél?
2. Pályázatot hirdet középiskolásoknak a nyíregyházi színház,
„Hogyan jöttél rá, ki vagy és mi legyél?
Vagy hogyan nem jöttél rá még mindig, hogy ki vagy és mi legyél?” címmel.
Az 5 legjobb pályázat írója a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház vendége lesz a 2014-es Vidor fesztivál idejére. A nyerteseket személyre szabott programmal várja a színház, és természetesen belépőjegyeket is biztosít számukra az előadásokra, rendezvényekre.
Az 1-3 oldal terjedelmű írásokat folyamatosan fogadják szeptember 15-ig. Egy előadásra készülnek, „Tűzoltó leszel s katona!” címmel, a pályaválasztás nehézségeiről: diákokról, fiatalokról, szülőkről, tanárokról. Ezekből a történetekből merítenek az előadáshoz.
A nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház és a készülő előadás színészei és két rendezője: Novák Eszter és Forgács Péter.
Az írásokat az im@moriczszinhaz.hu email-címre vagy 4400 Nyíregyháza, Bessenyei tér 13. postai címre lehet küldeni névvel vagy jeligével.
Az eredményt szeptember 15. után a színház honlapján teszik közzé.
Forrás: WFDJ