Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Lépj be a képbe!

Lépj be a képbe!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 09. 11.
Egy kiállítás titkai
2023-03-29 18:44:52

Amikor Simon Zsolt József porcelántervezőként elnyerte az MMA ösztöndíját, még nem sejtette, hogy pár év

Folytatódik a családi művészeti kavalkád a Duna-parton
2023-03-28 14:02:51

A Pesti Vigadóban megrendezett Essentia Artis programsorozat utolsó hetén ingyenes programokkal, koncertekkel

Az leszel, amit megeszel
2023-03-27 20:52:26

Wossala Rozina elkeserítőnek, sőt veszélyesnek látja a feldolgozott élelmiszeripari termékek fogyasztását

A tizedik tételnél jártam, amikor kitört a háború
2023-03-25 21:13:12

Dobszay-Meskó Ilona békemisét kezdett komponálni az MMA ösztöndíjprogramjának keretében, még 2019-ben.

további bejegyzések a szerzőtől »

Világhírű multimédiás tárlat nyílik a Váci1 Palotában Van Gogh munkáiból szeptember 13. és december 29. között.

Az egyedülálló kiállítás, melyet eddig több mint egymillióan látták Madridtól Szingapúrig, Isztambulon át egészen Tel Aviv-ig, ötvözi a hagyományos művészetet, a multimédia technológiát és a zenére koreografált, gondosan megrendezett látványt. A hatalmas térben a képek és a zenék egymással kommunikálva válnak eggyé. A képek mozgatásával, nagyításával a festő munkáinak olyan részleteire derül fény a hatalmas vásznakon, melyek egy hagyományos kiállítás esetén nem láthatóak.



A korhűséget és modernitást lenyűgözően ötvöző kiállítás nem csupán a 160 éve született Van Gogh festészetét, hanem a művész-ember világát mutatja úgy be, ahogy az még soha nem elevenedhetett meg az nagyközönség számára. A látogató nem egy múzeumba lép be, hanem a XIX. század James Dean-jének kikiáltott Van Gogh ihletett képzeletébe, a gondolatain és érzésein keresztül egyenesen a festményeibe, a képek által megörökített pillanatokba és helyszínekre.

A kiállítás a művész Provence-ban eltöltött 10 évét öleli fel, 1880 és 1890 között. Ebben az – életének legboldogabb - időszakában vetette vászonra számos, ma már ikonikusnak tekintett festményét. Van Gogh gondolatait, érzéseit és lelki állapotát kézzel írt levelei alapján is megismerhetjük, melyekből teljesebb képet kapunk az Arles, Saint Rémy és Auvers-sur-Oise-ban töltött napsütötte időkről. Van Gogh élénk levelezést folytatott Paul Gauguin festő társával, akivel végül Arles-i sárga házában két hónapig együtt élt és dolgozott sőt, egyes kutatások szerint Gauguin volt az, aki levágta Van Gogh fülét.

A fények, színek és hangok egymásba fonódó szimfóniája hat a befogadó minden érzékére. A Van Gogh Alive a Sensory4 rendszerrel és 40 HD-minőségű projektorral hozza létre a világ egyik legizgalmasabb multiprojekciós rendszerét. A rendszer óriási méretű, kristálytiszta, tapinthatóan élethű képeket vetít ki az 1000 nm-es kiállítótérhez igazított, különleges formájú, 6 méteres vásznakra. Az élmény rendkívül dinamikus, informatív és látványos; a projektorok áradata a digitális, 5.1-es surround hangzásvilág segítségével pedig lélegzetelállító és minden érzéket megmozgató látvánnyal tölti meg a teret.

Ez a technológia és a digitális médium eltörli azokat a statikus határokat, melyek hagyományos múzeumi keretek között behatárolnák Van Gogh műveinek bemutatását. A körülbelül 45 perces tárlat olyan apró részleteket és a művész által használt technikákat is megelevenít, amelyek eddig szinte észrevétlenek maradtak.

A filmekben jól bevált zenei aláfestés módszerét alkalmazva, a bemutatott alkotásokhoz gondosan válogatott és felépített zenei fordulatok és hangulatok megteremtik a hagyományosan csöndes galériákban sokszor láthatóan hiányzó érzelmi ráhangolódást művészre és alkotásra. Kivételes élményt nyújt az a kiállításokon gyakran hiányzó motívum, hogy a művészi kifejezés hátterét az alkotások egymással való kapcsolódásain és utalásain keresztül mutatja be. Ezen túlmenően, külön fotók és videók is segítenek felidézni a művész ihletének forrását. A hagyományos kiállítások általában szűkebb rétegekhez szólnak,  itt azonban a közérthető és szórakoztató képi, zenei és írott multimédiás eszközöknek köszönhetően jóval szélesebb közönséghez szól.

Van Gogh művészetének újszerű bemutatásában felnőttek és gyerekek egyaránt kedvükre találhatnak új felfedezni való szegleteket, lenyűgöző új nézőpontokat, vagy csak egy helyben állva engedhetik át magukon az élményáradatot. Pezsgő fény-szín és hangszimfónia, igazi érzékfürdő várja a látogatókat, ahogy Van Gogh képei életre kelnek, a néző pedig egyszerűen belesétál, beleolvad az őt átölelő festménybe. A közönség úgy érezheti, hogy a művész által megfestett tárgyak és házak között sétál. A kiállítás a nézők szavaival élve „felejthetetlen, minden érzékszervet bevonó élményt nyújt".

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kiállítás Festészet Van Gogh Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Tizenhárom téma a Duna-parton Tizenhárom téma a Duna-parton
  • Még egy hónapig látogatható a Simsay-kiállítás Még egy hónapig látogatható a Simsay-kiállítás
  • Tisztelgés a 25 éve elhunyt festőművész előtt Tisztelgés a 25 éve elhunyt festőművész előtt
  • Berlinbe készülnek a modern magyarok Berlinbe készülnek a modern magyarok
  • Kezdődik a licit a Balatonnál Kezdődik a licit a Balatonnál

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr807923272

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard