Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elhunyt Jimmy Fontana

Elhunyt Jimmy Fontana

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 09. 12.
Meseszép ékszerek pergamenből
2022-05-25 16:33:47

Király Fanni ötvösművész, ékszertervező kísérleti ékszerkollekciókat tervez és ezen keresztül vizsgálja

Budapestre érkezik a világhírű portugál énekesnő
2022-05-25 10:55:56

Június 3-án a legendás Madredeus zenekarból már ismert Beatriz Nunez vezet be a fado balladák világába

Kísérletet tesznek az üzenet megfejtésére
2022-05-24 14:24:32

Május 27-től látogatható a Vigadó Galéria V. emeleti kiállítótermében a Magyar Művészeti Akadémia

Cimbalommuzsika tölti meg a Szentlélek templomot
2022-05-22 11:31:08

Május 26-án Pakson Szabó Dániel cimbalomművész először Tímár Sárát kíséri az  Ének a határtalanról

további bejegyzések a szerzőtől »

Meghalt Jimmy Fontana olasz énekes, zeneszerző és színész, a hatvanas évek olyan világsikereinek szerzője, mint a Che sará vagy az Il mondo.

Hosszú betegség után szerdán elhunyt Jimmy Fontana olasz énekes-dalszerző. A művész római otthonában halt meg, 78 éves volt – közölte ügynöke, Pasquale Mammaro.

Jimmy Fontana (fotó: musicroom.it)
Jimmy Fontana a Le Marche tartománybeli Camerinóban Enrico Sbriccoli néven látta meg a napvilágot. A Jimmy nevet egy híres dzsesszszaxofonos tiszteletére vette fel, hiszen mielőtt figyelme a könnyűzene felé fordult volna, dzsesszt tanult, zenekarokban lépett fel, majd Rómába költözve saját együttest is alapított. A Fontana nevet saját elmondása szerint a telefonkönyvből választotta.

A hatvanas évek slágerszerzőjeként olyan dalok fűződnek a nevéhez, mint az Il mondo vagy a Che sará. Legnépszerűbb dalát azonban nem a szerző énekelte a híres olasz dalfesztiválon, San Remóban, mert lemezkiadója, az RCA nem engedte. Helyette az akkor egyre népszerűbb Ricchi e poveri nevéhez fűződik a világszerte ismert dallam, amelyet spanyol és angol nyelvű változatban énekelve José Feliciano tett igazán világhírűvé.


Miután San Remóban nem ő arathatta le a sikert, visszavonult, öt éven át saját bárját üzemeltette, majd újra énekelni kezdett, ám a hatvanas évekbeli sikerei közelébe már sosem jutott.

Jimmy Fontana rajongott a fegyverekért, s szenvedélye révén belekeveredett egy mindmáig tisztázatlan súlyos ügybe: egy általa 1971-ben San Remóban vásárolt kisebb géppuskát 1988-ban úgy azonosították, mint amellyel számos merényletet, gyilkosságot követtek el 1978 és 1988 között. Az énekes azt állította, hogy 1977-ben eladta a fegyvert egy rendőrnek, aki azonban tagadja, hogy megvette volna.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Olaszország Zene Gyász Énekes

Ajánlott bejegyzések:

  • Mediterrán nagyágyúk jönnek Budapestre Mediterrán nagyágyúk jönnek Budapestre
  • Hétszáz éve hunyt el Dante Hétszáz éve hunyt el Dante
  • Szőcs Géza emlékére Szőcs Géza emlékére
  • Budapestre érkezik a világhírű portugál énekesnő Budapestre érkezik a világhírű portugál énekesnő
  • Pál apostol levelei  – tisztán és egyszerűen Pál apostol levelei – tisztán és egyszerűen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr837923304

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard