Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Cseh legendákat fogadhatunk örökbe

Cseh legendákat fogadhatunk örökbe

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 09. 15.
Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
2025-07-14 11:02:30

Augusztusban ismét benépesül Alsóörs, ahol a hazai rock- és metalélet nagyjai, családbarát programok és

Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

további bejegyzések a szerzőtől »

Örökbefogadásra kínálják a 18-20. századi cseh történelem kiemelkedő alakjainak sírjait Prágában, hogy megakadályozzák azok felszámolását.

A cseh főváros temetőinek kezelésével foglalkozó cég igazgatója, Martin Cerveny szerint a prágai sírkertekben több politikus, tudós, zenész, építész, festő és üzletember nyugszik, de néhányuk sírhelyének fenntartási költségeit már nem fizeti senki. A törvény értelmében ezeket a sírokat fel kell számolni, és a helyüket másoknak kell felajánlani.

Az Olsany temető Prágában - sok híres ember itt nyugszik
Cerveny szerint körülbelül ötven sírhely áll készen az örökbefogadásra a kezdeményezés első szakaszában. Az adoptálók a sírhely patrónusai lesznek és anyagilag kell támogatniuk annak fenntartását, de nem nyúlhatnak hozzá és nem használhatják temetkezési célokra – írja a kezdeményezésről a Právo című cseh napilap.

Jakub Schikaneder (Fotó: Jozef Mukarovsky)
A lehetséges örökbefogadók elsősorban a legismertebb személyiségek, köztük a festő Jakub Schikaneder (1855-1924), valamint a népszerű költő és tudós, Karel Jaromir Erben (1811-1870) sírjai iránt érdeklődnek. Utóbbi sírhely adoptálását a prágai Nemzeti Múzeum és a költő kelet-csehországi szülőfaluja is fontolóra vette. Cerveny azt tervezi, hogy bizonyos sírok adoptálásának lehetőségét konkrét intézményeknek ajánlja fel.

Az igazgató szerint a projekt valójában a hatóságok munkáját helyettesíti, nekik kellene ugyanis gondoskodniuk a cseh történelem azon jelentős személyiségeinek sírjairól, akiknek hozzátartozói nem tudják vagy nem akarják ellátni ezt a feladatot.

A prágai sírkerteket főleg az idősebbek és a középkorúak látogatják, ezért a cég digitalizálási projektbe kezdett, hogy virtuális túrákkal tegye vonzóbbá a temetőket a fiatalok számára.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Történelem Csehország Prága Temető Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Különleges vasalószobát találtak a veszprémi várnegyed egyik épületében Különleges vasalószobát találtak a veszprémi várnegyed egyik épületében
  • Magyar kutató fedezte fel az Úszók barlangját Magyar kutató fedezte fel az Úszók barlangját
  • A Titanic színei A Titanic színei

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr297923398

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard