Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Tüntetők törtek az operába

Tüntetők törtek az operába

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 09. 25.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

A homoszexuálisok jogait sértő oroszországi törvények ellen tiltakozó emberek egy kisebb csoportja megzavarta a New York-i Metropolitan Opera évadnyitó előadását.

A világhírű operaház 2013-2014-es évada az Anyegin című Csajkovszkij-darabbal indult hétfő este, Anna Netrebko sorozatban harmadszor énekelt a szezonnyitó előadáson. Tavaly A szerelmi bájital, 2011-ben a Boleyn Anna címszerepét énekelte a Met nyitóelőadásán.

http://brokelyn.com
Az Anyegint telt ház várta az operaházban, aktivisták egy csoportja azonban közvetlenül az előadás kezdete előtt az oroszországi melegek és leszbikusok tarthatatlannak ítélt helyzetére igyekezett felhívni a figyelmet a házban és az opera Lincoln Centerhez tartozó épülete előtt is. Bent egy aktivista azt kiabálta, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnöknek abba kell hagynia az orosz melegek elleni háborúját. A The New York Times jelentése szerint a férfi ezek után a darab két orosz főszereplőjét vette célba, és ismét csak kiabálva azt üzente Netrebkónak és Gergievnek, hogy hallgatásuk végez az orosz melegekkel.

A férfit a széksorokban helyet foglaló nézők próbálták lecsendesíteni. A biztonsági őrök végül négy aktivistát távozásra szólítottak fel. A tiltakozók el is hagyták a termet. Az előadás ezek után rendben lefolyt, Netrebkóéknak percekig tartó ünneplésben volt részük.

Demonstráltak az opera Lincoln Centerhez tartozó épülete előtt is, ott zászlókkal és transzparensekkel igyekeztek felhívni a figyelmet az oroszországi melegek és leszbikusok ügyére. Peter Gelb, az opera vezetője nyílt levélben támogatásáról biztosította az aktivistákat. "Büszkék vagyunk arra, hogy teret adunk Oroszország jelentős meleg zeneszerzőinek" - írta. Oroszországban a napokban visszautasítottak minden állami támogatást a Csajkovszkijról tervezett életrajzi film alkotói, miután a kultúrpolitika jelezte, nem szeretné, ha a nagyszabású történelmi eposzban szó esne a zeneszerző homoszexualitásáról.

Forrás: hvg.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
New York Oroszország Zene Opera Esélyegyenlőség

Ajánlott bejegyzések:

  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
  • Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt
  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr267923708

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard