Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Macuto a kamerával

Macuto a kamerával

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 09. 28.
Meseszép ékszerek pergamenből
2022-05-25 16:33:47

Király Fanni ötvösművész, ékszertervező kísérleti ékszerkollekciókat tervez és ezen keresztül vizsgálja

Budapestre érkezik a világhírű portugál énekesnő
2022-05-25 10:55:56

Június 3-án a legendás Madredeus zenekarból már ismert Beatriz Nunez vezet be a fado balladák világába

Kísérletet tesznek az üzenet megfejtésére
2022-05-24 14:24:32

Május 27-től látogatható a Vigadó Galéria V. emeleti kiállítótermében a Magyar Művészeti Akadémia

Cimbalommuzsika tölti meg a Szentlélek templomot
2022-05-22 11:31:08

Május 26-án Pakson Szabó Dániel cimbalomművész először Tímár Sárát kíséri az  Ének a határtalanról

további bejegyzések a szerzőtől »

Venezuelai film kapta a 12. Nemzetközi Super 8 mm fesztivál fődíját, és az alkotás nyerte el a közönségdíjat is - közölte Rózsa Péter szervező.

A mintegy 15 perces filmben a Macuto Collective - követve az úttörő szovjet dokumentumfilmes, Dziga Vertov késői merev és dogmatikus látásmódját - megkísérli tiszta filmes módon bemutatni egy operatőr úti naplóját: a várost a maga gyönyörűségében és utálatosságában, az embereket munkában és szabadidejükben, a gépezetet, a széles néptömeget, a csillogást és főként az embert, akinek az egész köszönhető, az operatőrt.

fotó: filmtekercs.hu
A zsűri különdíját a kolumbiai Jorge Mario Vera A lépcsőn című munkája kapta, a legjobb dokumentumfilmért járó elismerést pedig az olasz Camillo Valle A super 8 művészete című alkotása érdemelte ki. Az egyetlen hazai, kizárólag keskenyfilmes technikával készült alkotásokat bemutató filmes seregszemle versenyprogramja szerdán kezdődött el Szegeden.  A Cambridge Super 8 fesztivál szervezőivel közösen meghirdetett megmérettetésre 23 országból összesen 66 mű érkezett, ezek közül 35 alkotást válogattak be a versenyprogramba.

A vetített művek között a néhány másodperces filmes gegtől a másfél órás, komolyabb Grindhouse filmig nagy volt a választék. Szerepeltek a műsorban videó performanszok, kisebb és nagyobb lélegzetű játékfilmek, vígjátékok és drámák, költői merengések, melankóliába süllyedő, költői képsorok, természetesen sok horror és krimi, izgalmas dokumentum- és áldokumentum-film is.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Fesztivál Szeged

Ajánlott bejegyzések:

  • Ezek a legbátrabb filmek! Ezek a legbátrabb filmek!
  • Budapesten mutatják be a világ legjobb gyerekfilmjeit Budapesten mutatják be a világ legjobb gyerekfilmjeit
  • Különös szeánszok egy budai villában Különös szeánszok egy budai villában
  • Ünnepeld Európát a Szabadság téren! Ünnepeld Európát a Szabadság téren!
  • Ki volt Jézus apja? Ki volt Jézus apja?

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr627923830

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard