Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Színházi beavatás középiskolásoknak

Színházi beavatás középiskolásoknak

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 10. 15.
A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
2023-09-28 14:20:58

Játékos programokkal, könyvbemutatókkal, dedikálással és ajándékokkal várja a MÓRA KIADÓ a 28. Budapesti

Fuss MELLettünk!
2023-09-27 06:00:00

Közösségi futás országszerte három városban a mellrák elleni küzdelem jegyében! Idén harmadik

Szeptember utolsó hetében is izgalmas koncertekkel várja látogatóit a BMC
2023-09-26 06:00:00

MAO: Porgy & Bess | Bognár Szilvia Szextet | Kedves-Webern szerzői est | David Six–Tilo Weber–Ávéd János  

Parti Nagy Lajos tárlatvezetése a Mai Manó Házban
2023-09-25 06:00:00

Október 1-jén 15 órakor Parti Nagy Lajos tart záró tárlatvezetést Féner Tamás:    „...a mi történt

további bejegyzések a szerzőtől »

Sokszemközt néven indul el a KiBelátó komplex színházpedagógiai program a Magyar Színházban, amelynek keretében az érdeklődők beavató és feldolgozó foglalkozásokon is részt vehetnek.

A Magyar Színház profilváltáson ment keresztül, az előző évadtól kezdve mint ifjúsági és családi színház működik. Ennek a változtatásnak a következő eleme az idei évadban beinduló KiBelátó komplex színházpedagógiai program, amelynek kulcsszavai a kíváncsiság, a felfedezés, a kísérlet és a párbeszéd - áll a színház közleményében.

Mint írják, céljuk, hogy a Magyar Színház az iskolák, a tanárok és a diákság partnerévé váljon. Az érdeklődők a beavató foglalkozásokon keresztül megismerhetik a különböző színházi nyelveket és formákat, a feldolgozó foglalkozások fókuszában pedig az előadások által felkínált, megvitatásra váró témák állnak.

Kámán Orsolya és Márton Gábor Csaba színész-drámajátékvezető a Közellenség és a Rómeó és Júlia című előadás bemutatójához kapcsolódva hosszabb távon működik együtt egy-egy osztállyal a Sokszemközt Program keretében.

Fotó: hu.wikipedia.org
A program résztvevői már a próbafolyamat megkezdése előtt foglalkozni kezdenek az előadás témájával, a próbák alatt többször találkoznak az alkotókkal, együtt gondolkodhatnak velük, így az együttműködésben résztvevő osztály ötletei, gondolatai, véleménye nyomot hagy a készülő előadáson.
Sokszemközt - Pályázati felhívás középiskolásoknak színházpedagógia programban való részvételre

Pályázat kiírója: Magyar Színház (Budapest) – KiBelátó Program

Pályázók köre: 9-12-es középiskolai osztályok, színjátszó csoportok

Pályázat beadási határideje:

1. projekt esetén – október 20.
2. projekt kapcsán – január 10.

Az I. projekt:

Az előadás címe: Közellenség
Az előadás rendezője: Vidovszky György
Bemutató: 2013. december 4.
A csatlakozó projekt tervezett kezdése: 2013. novemberének első hete

A II. projekt:

Az előadás címe: Rómeó és Júlia
Az előadás rendezője: Nagy Péter
Bemutató: 2014. március 7.
A csatlakozó projekt tervezett kezdése: 2014. január utolsó hete

A Sokszemközt Programra a színház várja a középiskolák jelentkezését. A programról és a pályázat részleteiről további információk a Magyar Színház honlapján, valamint a KiBelátó program Facebook-oldalán találhatók.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Pályázat Fiatalok Gyermek Magyar Színház

Ajánlott bejegyzések:

  • A Pesti Vigadóban léphetnek fel a legtehetségesebb fiatal muzsikusok A Pesti Vigadóban léphetnek fel a legtehetségesebb fiatal muzsikusok
  • Nekik jutalom velünk lenni Nekik jutalom velünk lenni
  • A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
  • Varázslatos könyvbemutatóval érkezik az új Harry Potter-könyv! Varázslatos könyvbemutatóval érkezik az új Harry Potter-könyv!
  • Az iskolai pletykák kezelésében segíthet Kertész Erzsi új könyve Az iskolai pletykák kezelésében segíthet Kertész Erzsi új könyve

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr907924372

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard