Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Rembrandt-kép bujkált a kastélyban?

Rembrandt-kép bujkált a kastélyban?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 10. 25.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Valódi Rembrandt-festménynek bizonyulhat a gothai Friedenstein-kastélyhoz tarozó Hercegi Múzeum tulajdonában lévő kép, amelynek eredetével kapcsolatban a kastély alapítványa vizsgálódik.

Az Idős férfi portréja pápai kalapban című képet eddig a holland festő egyik tanítványának tulajdonították - mondta el Roland Krischke, az alapítvány szóvivője. A hercegi műgyűjteményből származó alkotást a felújított múzeum hétvégi megnyitása óta láthatja a közönség.

Rembrandt: Idős férfi portréja pápai kalapban (Fotó: Michael Reichel/dpa)
A Bild cikke szerint az Amszterdami Egyetem egyik szakértője úgy véli, a portré Rembrandt közvetlen környezetében készült. Rembrandt van Rijn (1606-1669) a barokk kor egyik legjelentősebb holland festője. A Gothában kiállított kép a kutatás jelenlegi állása szerint 1640 körül keletkezett.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Hollandia Múzeum Festmény Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!
  • Art and Antique: február 6-án kezdődik a művészeti seregszemle Art and Antique: február 6-án kezdődik a művészeti seregszemle

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr337927146

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása