Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elhunyt William C. Lowe

Elhunyt William C. Lowe

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 10. 30.
Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud
2023-01-23 19:53:19

Szilágyi Zsófia Emma elsőkönyves szerző kapta a 2022-es Arany Medál díjat az Év Írója kategóriában. Vele

Mit gondolt Scruton a zenéről?
2023-01-19 16:06:27

Roger Scruton (1944-2022) angol filozófus számos esztétikai értekezést írt,  A zenéről  c. könyve az MMA

további bejegyzések a szerzőtől »

Szívroham következtében életét vesztette az IBM első személyi számítógépének fejlesztését irányító fizikus. 72 éves volt.

A 72 éves korában elhunyt Lowe 1962-ben terméktesztelő mérnökként kezdett dolgozni az IBM-nél, amely az 1970-es évek második felében azt kezdte kutatni, hogyan törhet be a személyi számítógépek piacára. A cég addig a nagy állami és vállalati számítástechnika területét uralta, a gépeket saját gyártású alkatrészekből készítették és saját szoftverrel működtették - tudósított a halálesetről a The New York Times online kiadása.

Az időközben az egyik IBM-telephely fejlesztési és gyártási igazgatójává kinevezett Lowe 1980-ban azzal az ötlettel állt elő, hogy egy év alatt a szoftverek és számítógép-alkatrészek egyre növekvő piacán kapható áruk felhasználásával személyi számítógépet fejleszthetnek - évekkel azután, hogy az Apple első hasonló célú terméke megjelent.

fotó: upi.com
A következő év augusztusában piacra is került az 5150-es modellként ismert IBM PC. Operációs rendszerét egy akkor alig ismert kis cég, a Microsoft biztosította, mikroprocesszorát pedig az Intel.

A kisvállalkozások és fogyasztók számára készült gép akkor 1565 dollárba került (ma értékén körülbelül 4000 dollár, azaz 855 ezer forint). A megjelenése utáni egy év alatt több mint 250 ezer darabot adtak el belőle.
Lowe 1988-ban távozott az IBM-től, és a Xeroxnál kezdett dolgozni, majd 1991-ben az üzleti magánrepülőket gyártó Gulfstream igazgatója lett.

A fizikust felesége, öt gyermeke és tíz unokája gyászolja.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Tudomány Gyász Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Móricz-Sabján Simon, a fotográfus Móricz-Sabján Simon, a fotográfus
  • Hiány és jelenlét halottak napján Hiány és jelenlét halottak napján
  • Búcsú a francia film fenegyerekétől Búcsú a francia film fenegyerekétől
  • Elhunyt Jankovics Marcell Elhunyt Jankovics Marcell
  • Madárdalok és szürreális gyerekirodalmi illusztrációk – itt vannak a nyertesek! Madárdalok és szürreális gyerekirodalmi illusztrációk – itt vannak a nyertesek!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr997927330

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard