Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Tömegek lepik el a római utcát

Tömegek lepik el a római utcát

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 11. 04.
Ez a legjobb gyereknapi ajándék!
2022-05-19 16:11:39

Ha kisebb, vagy nagyobb gyerekközösséget szeretnénk meglepni május utolsó hétvégéjén, akkor rendeljünk

A világzenére fókuszál Szigetvár
2022-05-18 21:42:00

Lakatos Mónika elmesélte, mit érez egy friss Kossuth-díjas, viszont Sündi sajnos nem árulta el, mi a világzenei

Meteoritok a Duna-parton
2022-05-18 11:33:32

Napra pontosan a művész 80. születésnapján nyílt meg a Pesti Vigadó földszinti kiállítóterében Geszler

Megnyílnak a titokzatos kapuk
2022-05-16 21:04:15

Június 10-én, 18:00-tól a népi fúvós hangszerek virtuóz mestere, Szokolay Dongó Balázs adja elő  Fohász c.

további bejegyzések a szerzőtől »

Hét év után újra megnyitották Róma egykori ókori központjának egyik utcáját. A Via Alessandrina helyreállítása az egész Forum Romanum restaurálásának egyik első lépése.

Róma lakosai és az Örök Városba látogató turisták közül sokan most először járják végig a múlt héten újra megnyitott Alessandrina utcát.

Fotó: romatoday.it
A Traianus (53-117) és Nerva (30-98) császár egykori fóruma mellett elhaladó utca a 2006-ban történt lezárás előtt is elhanyagolt volt, összesen tizennégy év óta vár arra, hogy rendbe tegyék. Erre májusi megválasztása után Ignazio Marino római főpolgármester tett ígéretet, és valóra is váltotta. Marino tűrhetetlennek nevezte, hogy az olasz főváros történelmi központjában egy gazzal benőtt és szeméttel teli terület kerítéssel legyen lezárva a Forum Romanum közvetlen szomszédságában.

A Via Alessandrina most újjászületett: kockaköveit kiegyenesítették, padok és a császárfórumokat részletesen bemutató, több nyelvű tablók kerültek rá. Aki itt sétál, Róma ókori szívében jár és az egyik legszebb látványban van része Traianus diadaloszlopa és piaca, a Capitolium-dombja, valamint a Colosseum között.

Via Alessandrina
Az utcát a 15. század második felében építették ki és Michele Bonelli (1541-1598) bíborosról nevezték el, akinek szülővárosa a piemonti Alessandria közelében volt.

A római főpolgármester elképzelései szerint ha sikerül megtalálni az ehhez szükséges négyszáz millió eurós (1,2 milliárd forint) összeget, akkor megtörténhet a Forum Romanum és a császárfórumok egyetlen nagy régészeti területté való egyesítése.

Addig is Marino karácsonykor a rómaiakat és a turistákat újabb gyalogosövezettel ajándékozza meg: néhány napra teljesen lezárják a forgalom elől a Piazza Venezia tér és a Colosseum közötti sugárutat.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Olaszország Történelem Turizmus Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • A fatuskó, aki ajándékot kakil A fatuskó, aki ajándékot kakil
  • Évszakváltozás a Millenárison Évszakváltozás a Millenárison
  • Ingyenes programokkal vár a Pesti Vigadó! Ingyenes programokkal vár a Pesti Vigadó!
  • Egy diktatúra megdöbbentő képei Egy diktatúra megdöbbentő képei
  • Csontváry, Arany, Weöres és Jókai kézirataira is licitálhatunk Csontváry, Arany, Weöres és Jókai kézirataira is licitálhatunk

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr707927490

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard