Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Összefogás a gyermekszegénység ellen

Összefogás a gyermekszegénység ellen

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 11. 05.
130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros
2025-07-15 18:00:00

Szeptember 16. és 21. között ismét megrendezik a Budapesti Klasszikus Film Maratont, ahol restaurált magyar és

Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
2025-07-14 11:02:30

Augusztusban ismét benépesül Alsóörs, ahol a hazai rock- és metalélet nagyjai, családbarát programok és

Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

további bejegyzések a szerzőtől »

Közösen lép fel a Katona József Színház az UNICEF-fel a színházművészet eszközeivel a gyermekszegénység ellen. Nagy Ervin, a társulat művésze egyike annak a 16 hírességnek, akik kiállnak a szervezet Higgyünk a Nullában kampánya mellett.

A Higgyünk a Nullában kampánnyal arra hívják fel a figyelmet, hogy bár 1990 óta komoly lépéseket sikerült tenni a gyermekhalandóság visszaszorítása érdekében, még mindig sok a teendő - olvasható a színház közleményében.

Mint írják, az ötéves koruk előtt életüket vesztett gyermekek száma csaknem a felére esett vissza az elmúlt két évtizedben: 12,6 millióról 6,6 millióra. 1990-ben 1000 élve születésre 90 haláleset jutott, ez a szám 2012-re 48-ra csökkent. Ez azt jelenti, hogy még mindig hozzávetőleg 18 ezer gyermek hal meg naponta olyan okok miatt, amelyek megelőzhetőek lennének.

A közleményben kiemelik: az UNICEF és partnerei, köztük a Katona József Színház is hiszik, hogy ez a szám lehet nulla. A Katona József Színház a kampányt minden létező fórumán megjelenteti, valamint a több száz tizen- és huszonéves fiatalt megmozgató ifjúsági színházi programjában is foglalkozik a gyermekek jogaival.


Az UNICEF Magyar Bizottsága és a Katona József Színház megállapodott abban is, hogy a színház ifjúsági programja a jövőben teret biztosít az UNICEF által képviselt értékek bemutatásának. A program során feldolgoznak olyan témákat is, mint a gyermekjogok, a gyerekek helyzetének bemutatása a világban, a fogyatékossággal élő gyerekek.

A közleményben Gyurkó Szilviát, az UNICEF Magyarország gyermekjogi igazgatóját idézik, aki elmondta: a színház ifjúsági programját az UNICEF Magyar Bizottsága kiemelkedően fontosnak tartja és nagy lehetőséget lát az együttműködésben. "Egyrészt hiszünk a drámapedagógiai eszközök hatékonyságában, másrészt a színház lehetőséget biztosít a gyerekek aktív részvételére, így hozzájárul ahhoz, hogy mélyebben élhessék meg a témákat" tette hozzá.

Az együttműködés keretében december 5-én fotókiállítás nyílik a Katona József Színházban.

A Higgyünk a Nullában kampányról bővebben ITT tájékozódhat.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Társadalom Katona József Színház UNICEF Gyermek Emberi Jogok

Ajánlott bejegyzések:

  • Irodalom és természet találkozása a színház falai között Irodalom és természet találkozása a színház falai között
  • Új videósorozat Tillával és a Katona fiatal művészeivel Új videósorozat Tillával és a Katona fiatal művészeivel
  • Idén is lesz Örkény Kert! Idén is lesz Örkény Kert!
  • Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr177927514

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard