Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Véget ért a Velencei Biennále

Véget ért a Velencei Biennále

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 11. 25.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Rendkívüli, közel félmilliós látogatószámmal zárult az Velencei Nemzetközi Képzőművészeti Kiállítás - közölték vasárnap a szervezők.

A zárónapon különleges eseményekkel és találkozókkal várták a kiállítás utolsó vendégeit. Az előzetes becslések alapján a befejező nap látogatóival együtt összesen 475 ezren fordultak meg a nagy presztízsű nemzetközi mustrán, ami a 2011-es látogatószámhoz képest 8 százalékos emelkedést mutat. A fiatalok és diákok a látogatók 31,75 százalékát tették ki.

fotó: frissujsag.ro
A kiállítás minőségileg és mennyiségileg is nagyon pozitív eredménnyel zárult - szögezte le Paolo Baratta, a rendezvényt szervező Velencei Biennále (La Biennale di Venezia) elnöke. A világ talán legjelentősebb képzőművészeti kiállítása két nagyobb egységben vonultatta fel az alkotók munkáit: a Giardini parkban, az Arsenale egykori hajóépítő műhelyeiben és a város különböző pontjain idén minden eddiginél több, összesen 88 ország mutatkozott be nemzeti kiállítással, ebből tíz, köztük Angola, Koszovó, Kuvait, Paraguay és a Vatikán első ízben. A központi tárlat nemzetközi anyaga 38 ország 161 művész alkotását mutatta be. A mustra programját 47 kísérőrendezvény egészítette ki.

Magyarországot Asztalos Zsolt Kilőtték, de nem robbant fel című projektje képviselte. A kiállítás háborúkból visszamaradt bombák történetét dolgozta fel, Uhl Gabriella kurátori munkájával. A mustra alatt Mátrai Erik Gömb című kiállítását is láthatta a közönség.

Massimiliano Gioni főkurátor az idei Biennálénak egy öt évtizeddel ezelőtti gondolatkísérletre utalva a Palazzo Enciclopedico címet adta. Marino Auriti 1955-ben tette közzé egy gigászi épületkomplexum, az Enciklopédikus palota terveit, amely az emberiség tudását összegezve minden jelentős találmányt bemutatott volna a keréktől a műholdig. Gioni a központi tárlaton Auriti elképzelt múzeumának szellemiségét idézte meg.

A főkurátor szerint a kiállítás azt a megfoghatatlan vágyat fogalmazta meg, amellyel szeretnénk mindent megismerni és meglátni, az Enciklopédikus Palota olyanok kalandjait, meséit és történetét gyűjtötte össze, akik egy kódot, egy képet alkotva meg próbálják bemutatni a világ gazdagságát. "Az idei látogatószám azt mutatja, hogy a művészet közös ügyünk és sok ember életének része" - fogalmazott Gioni.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Olaszország Kiállítás Velencei Biennale Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás
  • Egy rejtélyes magyar festő Párizsban Egy rejtélyes magyar festő Párizsban
  • Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
  • Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr717928252

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard