Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Meghalt Ida Pollock

Meghalt Ida Pollock

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 12. 10.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Mindössze pár héttel 125. romantikus regényének megjelenése előtt, 105 évesen elhunyt Ida Pollock angol írónő, aki tíz különböző álnevet használt a kilenc évtizedet felölelő pályafutása során, és történeteivel világszerte mosolyt csalt az olvasók arcára.

A világ legidősebb regényírójaként számon tartott Pollock könyveiből több mint egymillió példány fogyott világszerte. Az írónő kilenc évtizeden át ontotta magából a szüzekről, szemérmes csókváltásokról és elbűvölő férfiakról szóló szenvedélyes történeteit, ám mégis sikerült távol maradnia a rivaldafénytől, mivel könyveinek többségét tíz különböző álnéven jelentette meg.

Fotó: plymouthherald.co.uk
Annak ellenére, hogy Pollock időskorára már nem tudott leülni az írógépe elé, 100. születésnapja után is folytatta az írást, és lányának, a 70 éves Rosemarynek diktálta a sorokat a Cornwall megyei Lanreathben lévő otthonukban. Az írónő békésen hunyt el a múlt héten egy szanatóriumban, ahol életének utolsó heteiben kezelték gyenge egészségi állapota miatt.

A dél-londoni Lewisham kerületben született Pollock kamaszkorában kezdett thrillereket írni. Az 1930-as években vált az írás a főfoglalkozásává. Hetven könyve jelent meg a Mills & Boon nevű brit romantikusregény-kiadó gondozásában, többek közt Susan Barrie, Pamela Kent, Rose Burghley és Mary Whistler álnevek alatt. Legtermékenyebb időszakában negyven könyvet írt öt év alatt.

Az írónő mindig is elutasította a műfaját ért kritikákat, mondván, hogy romantikus történetei kikapcsolódást és élvezetet nyújtanak a magányos és sebezhető szíveknek. "Egy romantikus történet sohasem csak egy romantikus történet, mindig van kaland, rejtély és mozgalmasság. Szükség van egy impozáns, drámai helyszínre - a svájci Alpok mindig is az egyik személyes kedvencem volt - és egy véletlen találkozásra egy vonaton, egy hajón, vagy a hős és a hősnő egyszer csak hajótöröttként találja magát egy lakatlan szigeten" - mondta egy idén készített interjúban.

Utolsó két regénye - a 124. és a 125. - jövőre kerül a könyvesboltok polcaira. A gyászszertartás a következő napokban lesz Lanreathben, és itt is helyezik örök nyugalomra az írónőt - adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadása.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom Nagy-Britannia Gyász Regény

Ajánlott bejegyzések:

  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki
  • Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr47928764

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard