Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Átfogó vizsgálat indul Szerbiában

Átfogó vizsgálat indul Szerbiában

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 12. 27.
Cimbalommuzsika tölti meg a Szentlélek templomot
2022-05-22 11:31:08

Május 26-án Pakson Szabó Dániel cimbalomművész először Tímár Sárát kíséri az  Ének a határtalanról

Sivatagi transz Budapesten: jön a Sunako!
2022-05-21 18:00:00

Palotai Csaba Párizsban élő gitáros pszichedelikus tájakra kalauzol két zenésztársával május 28-án a

Nagy dobásra készül az Álomvándorok Társasága
2022-05-21 14:07:01

Számos sikeres musical után most a Muzsika hangjá t mutatja be az érdi színházcsináló művészcsapat. Csebki

Harminc éves lett a tarkabarka kismadár
2022-05-20 16:54:48

Minden színben pompázó repertoár ugyanakkor apró méretek jellemzik a névadójához sokban hasonlító Kolibri

további bejegyzések a szerzőtől »

Ezúttal nem már ismert háborús bűnösöket keresnek, hanem olyanokat, akikről eddig nem tudtak – nyilatkozott a 24 Sata nevű internetes oldalnak Efraim Zuroff, a jeruzsálemi Simon Wiesenthal Központ igazgatója.

A honlapon csütörtökön megjelent interjú az Utolsó esély elnevezésű akcióról szól, amelynek célja a még élő náci bűnösök bíróság elé állítása. Zuroff kijelentette: nem akar találgatásokba bocsátkozni azzal kapcsolatban, hogy vannak-e még élő nácik Szerbiában, de bízik abban, hogy van olyan, aki rendelkezik olyan információval, amely elvezethet a máig felderítetlen bűnösökhöz.

Efraim Zuroff (Fotó: Wikipedia)
„Nekünk az a feladatunk, hogy összegyűjtsük és ellenőrizzük az adatokat. Most is több száz információt kapunk, de ez nem jelenti azt, hogy bizonyítani is tudjuk, hogy minden ellenőrzött személy valóban náci bűnös volt" - mondta Zuroff, hozzátéve, hogy az ellenőrzött és bizonyságot nyert információkat eljuttatják a helyi ügyészségeknek, hogy az elkövetőket bíróság elé állítsák.

Megjegyezte, hogy az Utolsó esély valószínűleg az utolsó lehetőség arra, hogy a törvény kezére juttassák azokat, akik háborús bűnöket követtek el az 1940-es években.

Az akció kezdetéig, márciusig terjedő időszakban előkészítik a szükséges dokumentumokat, a szerb nyelvű fordításokat, valamint várhatóan egy ingyenesen hívható telefonszámot is üzembe helyeznek, amelyen a vélt bűnösökről szóló információkat be lehet jelenteni.

A Simon Wiesenthal Központ más országokban hasonló akciók keretében 25 ezer euróig terjedő pénzjutalmat is ígért azoknak, akik értékelhető információt adnak még élő nácikról, a 24 Sata honlapnak adott interjúban azonban erről nem esett szó.

Forrás: Hír 24

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Szerbia Történelem II. Világháború Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Volt egyszer egy kitörés Volt egyszer egy kitörés
  • Ezüst Medvét nyert a magyar háborús film Ezüst Medvét nyert a magyar háborús film
  • Ingyenes programokkal vár a Pesti Vigadó! Ingyenes programokkal vár a Pesti Vigadó!
  • Egy diktatúra megdöbbentő képei Egy diktatúra megdöbbentő képei
  • Csontváry, Arany, Weöres és Jókai kézirataira is licitálhatunk Csontváry, Arany, Weöres és Jókai kézirataira is licitálhatunk

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr627929314

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard