Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elhunyt a világhírű kötéltáncos

Elhunyt a világhírű kötéltáncos

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 12. 30.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Elhunyt az Henry művésznéven ismert, ünnepelt francia kötéltáncos, aki egyebek közt az Alpok, a Grand Canyon, a Niagara-vízesés, valamint hónapokon át egy franciaországi szupermarket fölött egyensúlyozott.

A 82 éves Henri Rechatin pénteki elhalálozásának hírét Maurice Vincent francia szenátor, Saint-Étienne polgármestere jelentette be, hangsúlyozva, hogy 'Henry' nemzetközi feltűnést keltő hajmeresztő mutatványai növelték városa ismertségét a világban.

1967-ben Saint-Rémy-sur-Durolle fölött (Fotó:denverpost.com)
A kötéljárók doyenjének tartott akrobata egyszer végiggyalogolt azon a drótkötélen, amely kabinokban a 3842 méter magas Aiguille du Midi hegycsúcsra szállítja a turistákat. A Niagara-vízesés fölött 1975-ben egy olyan emelvényen egyensúlyozott, amelyet a barátja által vezetett, egy kifeszített drótkötélen végigguruló motorkerékpárhoz erősítettek, miközben felesége a vállára helyezett rúdról lógott.

Több alkalommal is magas épületek, illetve irdatlan szakadékok szélén egyensúlyozott egy szék két hátsó lábán, két felfordított üvegpoháron, amelyek maguk is üvegpohárra állított széken voltak. Az egyik ilyen idegborzoló mutatványát 1996-ban a 44 méter magas moszkvai Rosszija szélén adta elő, s hasonló produkcióval ünnepelte 65. születésnapját is az Alpok égig érő sziklás csúcsai közt.


Az egyensúlyozóművészt Franciaországban leginkább arról ismerik, hogy 1973-ban hat hónapot töltött egy szupermarket fölött kifeszített kötélen szülővárosban, Saint-Étienne-ben.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Franciaország Gyász Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Őshonosok a hazában Őshonosok a hazában
  • Világhírű fellépő érkezik az Újszegedi Szabadtéri Színpadra Világhírű fellépő érkezik az Újszegedi Szabadtéri Színpadra
  • Elhunyt Éri Péter népzenész Elhunyt Éri Péter népzenész

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr897929432

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard