Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Performansz a nyitott irodában

Performansz a nyitott irodában

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 01. 10.
Színpadra lépnek a győztes fiatalok
2022-06-23 11:11:02

Június 26-án 17:00 órától ifjú muzsikusok ingyenes hangversenyére kerül sor a Pesti Vigadóban a Szent

A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
2022-06-22 11:21:30

Gyorsan pergő kémdráma, thrillerszerű bosszúfilm, találkozások és leánykérés – ilyen volt a II. Magyar

Fejtsd meg a költők titkait!
2022-06-20 09:58:18

Artisjus és Év gyerekkönyve díjat kapott Fenyő D. György  Útikalauz a vershez c. kötete. A Pagony

Ünnepel a világhírű magyar zeneszerző
2022-06-19 12:05:42

Július 2-án a 75 éves Orbán György tiszteletére rendeznek koncertet a BMC-ben. Az egyik legtöbbet

további bejegyzések a szerzőtől »

A Sostar?/Why?(roma) művészcsoport különleges performanszot tart pénteken Budapesten a tranzit.hu nyitott irodájában, a Majakovszkij 102 elnevezésű galériában.

A program helyszínén egésznapos szimpóziumot is tartanak a Metszéspontok I-III. programsorozat részeként. A kiállításon többek között Tihanics Norbert filmrendező Berlinben forgatott rövidfilmjét, Kállai András képzőművész "dagadt Barbie" performanszát, valamint Stalter György fotóművész önarcképét mutatják be - mondta Raatzsch André Berlinben élő képzőművész, a kiállítás kurátora az MTI-nek.

Fotó: Fotó: Sostar? Why? (roma) Facebook-oldal
"A kiállított munkák nagy része a szabadságról szól. Nemcsak a romákéról, hanem mindenkiéről, például arról, hogy egy kisebbség miként válhat részesévé a mai európai demokráciának" - hangsúlyozta a kurátor.

A tárlat meghatározó eleme Bari Károly költő 1972-ben írt Szabadság című verse, amelyben a szerző a szabadság és a demokrácia hiányát fogalmazta meg. Tihanics Norbert The Opened door of the Roma Studio Museum of Berlin (2013) című rövidfilmjében különféle intézmények ajtói (múzeum bejárat stb.) nyílnak, csukódnak. Staltler Györgytől a Bekötött szemű Önarcképe lesz látható, amelyen a művész úttörőnyakkendővel takarta el a szemét és fényképezőgépének objektívjét is - sorolta a kurátor.

Kállai András Kiegyensúlyozási kísérlet című performanszában egy dagadt Barbie-val egyensúlyoz, de elejti azt. A széttört szobor az alkotó szerint jelképezi "az etnicizáló roma reprezentálással való szakítást" - idézte fel a művész gondolatát a kurátor.

A kiállítás megnyitóján egy ünnepélyes szerződéskötés is történik, amelynek keretében a Sostar-csoport "áruba bocsátja" a roma-cigány jelzőt. Ehhez berendeznek egy úgynevezett szerződéskötő termet, ahol a meghívott művészek, valamint kulturális intézmények munkatársai különböző "fogadalmakat" tesznek majd egymásnak hosszú vagy rövid távra. A kurátor szerint a performansz célja, hogy segítsenek megteremteni azt a hiányzó művészeti, kultúrpolitikai és társadalmi diskurzust, amely a roma írókat, művészeket a kortárs magyar művészeti és irodalmi kánon részeként határozza meg.



A Sostar?/Why?(roma) művészcsoport 2013-ban Berlinben alakult nemzetközi, magyar és magyar-roma, lovári, beás, kárpáti-cigány és romungró származású írókból, költőkből, képzőművészekből és filmesekből.

A csoport művészei és meghívott alkotók mintegy 20 fotója, írása és különféle művei február 14-ig láthatók a galériában.

További információk az esemény Facebook-oldalán vagy a tranzit.hu honlapján.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Performansz Cigányság Képző Kisebbségek

Ajánlott bejegyzések:

  • Különös akcióba kezd a magyar művész Különös akcióba kezd a magyar művész
  • Aki megszőtte a Trónok harcát Aki megszőtte a Trónok harcát
  • Varázslat és Balkán a Balaton-felvidéken Varázslat és Balkán a Balaton-felvidéken
  • Családi kiállítással ünneplik a magyar filmrendezőt Családi kiállítással ünneplik a magyar filmrendezőt
  • Mi történik a Rákóczi téren? Mi történik a Rákóczi téren?

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr247929784

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard