Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Százmilliók előtt lép fel az Attraction

Százmilliók előtt lép fel az Attraction

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 01. 30.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

A Britain's Got Talent tavalyi győztesét az Attraction látványszínházat lépteti fel sztárvendégeként a kínai központi televízió (CCTV) hagyományos holdújévi gálaműsorában.

Szűcs Zoltán társulatának fellépését a január 30-i műsorban egyelőre nem kíséri kínai médiaérdeklődés, lévén, hogy jelenlétüket, illetve szereplésüket nem hozták még hivatalosan nyilvánosságra. Az MTI tudósítója úgy tudja, a fellépőket titoktartásra kötelezték, a próbák és a felvétel helyszínén szigorú biztonsági intézkedésekkel igyekeznek megakadályozni, hogy illetéktelenek tudomására jussanak a meglepetésnek szánt produkció részletei.



A CCTV újévi műsorát évek óta hangos kritikával illetik a sajtóban és a közösségi médiában, aminek oka elsősorban a több száz milliós közönség túlzott elvárása. Évtizedekig ez volt a kínaiak legnagyobb családi ünnepét, a holdújév kezdetét köszöntő legnézettebb és legdrágább zenés, táncos televíziós program. Az emberek azonban ma már, különösen az internet révén, többet látnak, nagyobb az összehasonlítási alapjuk, ám még mindig azt várják, hogy a "szilveszteri" show vonultassa fel a legjobbakat.
Egy 2012 végén a qq.com népszerű internetes portál által végzett online közvélemény-kutatás szerint a válaszadóknak a 70 százaléka vélte úgy, hogy a több mint 30 éves CCTV-gálát "el kellene felejteni".

A kínai média vitacikkeiből és az interneten a kreativitás hiányát rendre szóvá tevők bejegyzéseiből egyértelmű, hogy nagy a nyomás a program szerkesztőin, rendezőin, s valószínűleg ezért is hívták meg sztárvendégnek az idén a londoni árnyékszínházas szereplés-sorozat után nemzetközi hírűvé vált Attractiont. Tavaly Céline Dion kanadai énekesnő léphetett fel Pekingben, de nem volt egyértelműen pozitív a fogadtatása.

A CCTV újévi gálájáról egyébként szerdán jelentették be, hogy a "nemzeti projekt" kategóriába emelték, aminek jelentését ugyan a hírközlők pontosan nem magyarázták meg, de megjegyezték, hogy korábban még a 2008. évi nyári olimpiai játékok kapták meg ezt a rangot.

A magyar táncosokkal Pekingben van Colin Lester, a JEM Artists vezérigazgatója is, aki Szűcs Zoltánnal az Attraction kreatív igazgatójával csütörtökön felkereste a Magyar Kulturális Intézetet. Vezetőjével, Buslig Szonja Andreával az esetleges jövőbeni együttműködés lehetőségeiről tárgyaltak.


A CCTV idei gálaműsora a kínai holdújév utolsó napján, tehát január 30-án, csütörtökön, magyar idő szerint délután egy és öt óra között lesz látható és világszerte nézhető.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Magyarország Kína Nagy-Britannia Tehetségkutató

Ajánlott bejegyzések:

  • Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben! Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben!
  • Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál
  • Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr247930448

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard