Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Életképek a piros lámpás negyedből

Életképek a piros lámpás negyedből

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 02. 04.
Megnyílnak a titokzatos kapuk
2022-05-16 21:04:15

Június 10-én, 18:00-tól a népi fúvós hangszerek virtuóz mestere, Szokolay Dongó Balázs adja elő  Fohász c.

Különös szeánszok egy budai villában
2022-05-15 16:39:05

Rejtélyes alakok, túlbuzgó túlvilág, szellemek és a főváros hangulata a Boszorkányház című új magyar

Hatalmas piknik lesz Visegrádon
2022-05-13 20:53:29

A Mogyoró-hegyre várja a családokat a Héttorony Fesztivál: Paár Julcsi zenés mesedélelőttje a Rézeleje

Ünnepel a legendás magyar csapat
2022-05-12 16:00:00

Koncerttel és új lemezzel ünnepli fennállásának 15. évfordulóját a magyar Jack Cannon blues-rock zenekar

további bejegyzések a szerzőtől »

Kaveh Golestan, iráni fotóriporter, fotóművész éveken át járta kamerájával Teherán legsötétebb negyedeit, hogy megmutassa a világot, amely eddig csak kevés ember számára volt látható.

Golestant elsősorban a közel-keleti háborús konfliktus dokumentarista fotósaként ismeri a közönség, most azonban Iránnak egy egészen más, de nem kevésbé megrendítő oldalát tárja elénk: Teherán piros lámpás negyedének lakóiról készült portréi pillanatképek a térség legnagyobb kizsákmányoltjainak életéből.

Fotó: huffingtonpost.com/ Kaveh Golestan
A fotóriporter 45 fekete-fehér portréból álló sorozatát először 1978-ban mutatták be a Teheráni Egyetemen. A megnyitó után két héttel azonban a hatóságok, mindenféle hivatalos indoklás nélkül bezáratták a kiállítást. Röviddel ezután az egész piroslámpás negyed leégett, így Golestan munkája az egyetlen fennmaradt emlék a helyről.

Fotó: huffingtonpost.com/ Kaveh Golestan
Sok nő vesztette életét a tűzben. Az a kevés pedig, aki megmenekült, nem sokkal később a forradalmi zavargásoknak esett áldozatául. Az amszterdami fotográfiai múzeum, a Foam most ezen nők emlékére nyitja meg Golestan egyedülálló vintázsfotó-kiállítását, amelyen 1979 óta először újra láthatók az eredeti képek.

Fotó: huffingtonpost.com/ Kaveh Golestan
Fotó: huffingtonpost.com/ Kaveh Golestan
Fotó: huffingtonpost.com/ Kaveh Golestan
Fotó: huffingtonpost.com/ Kaveh Golestan


Forrás: Huffington Post

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Társadalom Közel-Kelet Képző Fényképészet, fotó

Ajánlott bejegyzések:

  • Fotókon a diktatúra arcai Fotókon a diktatúra arcai
  • A nagyszülők dicsérete A nagyszülők dicsérete
  • Elindult a közönségszavazás a Highlights of Hungary jelöltjeire Elindult a közönségszavazás a Highlights of Hungary jelöltjeire
  • Itt vannak a legmenőbb plakátok! Itt vannak a legmenőbb plakátok!
  • Titokzatos nő érkezik a Bartók Béla útra Titokzatos nő érkezik a Bartók Béla útra

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr847930622

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard