Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Becsapta a világot az ünnepelt zeneszerző

Becsapta a világot az ünnepelt zeneszerző

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 02. 05.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

A világhírű japán férfi mással íratta szerzeményeit, köztük a híres Hirosima-szimfóniát is. Szamuragocsi Mamoru, aki hirosimai túlélők gyermeke, fokozatosan süketült meg.

A digitális kor Beethovenjeként ünnepelt japán zeneszerző megbocsáthatatlannak tartja csalását. Az ötvenéves Szamuragocsi Mamoru, aki zömében videojátékok aláfestő zenéjének szerzőjeként dolgozik, csaknem húsz éve másvalakivel íratja darabjait - ismerte el a muzsikust képviselő ügyvéd szerdán.



Nem ő szerezte a leghíresebb művének tartott Hirosima-szimfóniát, amelyet az áldozatok emlékére alkotott. Azt a hegedőszonátát sem ő komponálta, amelyre a közelgő szocsi téli olimpia japán jégtáncosa, Takahasi Daiszuke előadja rövid programját. Az ügyvéd arról számolt be, hogy bizonyos körülmények miatt a valódi szerző nem szívesen áll a nyilvánosság elé.

Szamuragocsi azt állítja, hogy maga komponálja darabjainak alapját. Az ügyvéd szerint a süket zenész elmagyarázza elképzeléseit a háttérben dolgozó szerzőnek, aki ezután elkészíti a teljes zenét. Először 1996 körül használta fel más ember munkáját, ekkor egy film zenéjének a megírására kérték fel. A háttérszemély a filmzene több mint felét készítette el - vallotta be Szamuragocsi, aki ekkor még nem volt teljesen süket, de állapota egyre súlyosbodott.

Szamuragocsi megbocsáthatatlannak tartja és mélységesen megbánta a csalást, ám jelenleg nincs olyan lelki állapotban, hogy megfelelően ki tudná fejezni gondolatait - idézte szavait az ügyvéd.

A hirosimai születésű zenész szülei az atomtámadás túlélői közt voltak - olvasható hivatalos honlapján. Édesanyja négyévesen kezdte zongorázni tanítani, tízévesen már Bachot és Beethovent játszott. Tudását önképzéssel szerezte. Zenei hírnévre a Resident Evil című túlélőhorror-videojáték zenéjének szerzőjeként tett szert. Ismeretlen eredetű migrénnel és hallászavarokkal küzdött 17 éves kora óta, és 35 évesen végleg elveszítette a hallását. A komponálást tökéletes belső zenei hallására hagyatkozva azonban tovább folytatta.

Az amerikai Time magazin 2001-ben interjút közölt "a digitális kor Beeethovenjével", ahogy a lap a japán férfit nevezte. Szamurogocsi arról beszélt, hogy a süketség adomány számára, hiszen belülről hallhatja magát, ez pedig olyan, mintha a közvetlenül a szívével kerülne kapcsolatba. Isten áldásának nevezte hallása teljes elvesztését.

A japán NHK tévécsatorna tavaly márciusban hosszú dokumentumfilmet sugározott a zenészről. A lélek dallama című adás során a tévé kamerái a 2011-es földrengés és cunami sújtotta vidékre, Tohoku régióba kísérték el őt. Találkozott azokkal, akik a katasztrófa során veszítették el szeretteiket.

A filmen Szamuragocsi komponálás közben is látható volt: éppen rekviemet írt egy kislánynak, akinek édesanyja egyike volt a természeti csapás 19 ezer áldozatának. A megindító film után japánok tízezrei rohantak megvásárolni a szerző Hirosima-szimfónia című darabját, amelyet a katasztrófa túlélői a remény szimfóniájának neveztek, és amely a földrengés utáni újjáépítés himnuszává vált.

Szerda reggel az NHK tévécsatorna elnézést kért nézőitől a félrevezetésért. Nem az NHK volt azonban az egyetlen, akit Szamuragocsi megtévesztett. A lemezeit kiadó Nippon Columbia meglepetten és dühösen értesült a zenész ügyvédjének bejelentéséről - hangoztatta a társaság szóvivője.

Forrás: hvg.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Japán Zene

Ajánlott bejegyzések:

  • Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • Szohó mester utolsó teája: költői utazás a Meidzsi-kori Japánba Szohó mester utolsó teája: költői utazás a Meidzsi-kori Japánba
  • Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt
  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr37930648

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard