Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Gúnyos rajz készült az államfőről

Gúnyos rajz készült az államfőről

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 02. 12.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Tizennyolc hónap szigorított börtön kiszabását kérte az ügyészség Algériában egy karikaturistára, aki gúnyrajzot készített Abdel-Azíz Buteflika államfőről, bár az végül nem jelent meg - közölte szerdán a férfi védője.

Juszef Dilem ügyvéd elmondta, hogy a nyugat-algériai Oránban lévő büntetőbíróság március 4-én hozhat ítéletet az ügyben. Hozzátette, hogy az ügyészség ezenfelül harmincezer dinár pénzbírság kiszabását is kérte Dzsamal Ganemre, a La Voie l'Oranie című lap karikaturistájára az elnök megsértéséért.

 Abdel-Azíz Buteflika (fotó: reporterodigital.com)
Az ügyvéd elárulta, hogy a művész ellen saját munkáltatója indított eljárást tavaly októberben a rajzért, amelynek szeptember 30-án kellett volna megjelennie. A karikatúrát végül nem közölték. A gúnyrajz arra tett célzást, hogy a gyenge egészségi állapotú államfő negyedszer is indulna az április 17-ére kitűzött elnökválasztáson, bár sohasem jelezte indulási szándékát.

A 76 éves államfő mintegy 15 éve van hatalmon. Tavaly áprilisban agyi érkatasztrófán esett át, és három hónapig egy párizsi kórházban kezelték. Mielőtt júliusban visszatért a gyógykezelésről, az ellenzék Buteflika aggasztó állapotára tekintettel arra kérte az alkotmánytanácsot, nyilvánítsa üresnek az államfői posztot.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Politika Afrika Rajz Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Európai Hidak – Budapest – Brüsszel Európai Hidak – Budapest – Brüsszel

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr837930890

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard