Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Őrizetbe vették a Pussy Riot tagjait

Őrizetbe vették a Pussy Riot tagjait

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 02. 18.
A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

további bejegyzések a szerzőtől »

Szállodai lopással gyanúsítják a hatóságok a Pussy Riot orosz punkegyüttes két tagját, akikett a korábbi hírek szerint kedden őrizetbe vettek az oroszországi Szocsi belvárosában.

Nagyezsda Tolokonnyikova a Twitter internetes közösségi oldalon azt írta: "Őrizetbe vettek bennünket (...) és betöréssel gyanúsítanak". Egy orosz emberi jogi aktivista is megerősítette, hogy Tolokonnyikovát és Marija Aljohinát, az együttes másik tagját lefogta az orosz rendőrség. Hozzátette, hogy rajtuk kívül több aktivistát őrizetbe vettek.

Maria Alekhina és Nadezhda Tolokonnikova (Fotó: Natalia Kolesnikova/AFP/nrc.nl)
Időközben a szocsi belügyi igazgatóságnál azt közölték, hogy mások mellett a két fiatal nőt szállodai lopás miatt hallgatják ki. Hozzátették, hogy a hotel bejelentése alapján mindenkit kikérdeznek, aki Nagyezsda Tolokonnyikován és Marija Aljohinán kívül a Szocsihoz közeli Adler nevű településen található szállodában lakik. A punkegyüttes tagjainak ügyvédjét pedig úgy tájékoztatta az adleri rendőrparancsnok, hogy Tolokonnyikovát és Aljohinát nem vették őrizetbe, csak kihallgatásra rendelték be őket.

Alekszandr Popkov ügyvéd arról számolt be, hogy a moszkvai Megváltó Krisztus székesegyházban 2012 februárjában tartott, botrányt keltő fellépés miatt elítélt és 21 hónapon át javító-nevelő táborban raboskodó nőket Szocsi fekete-tengeri kikötője környékén tartóztatták fel a rendőrök és szállították el a rendőrőrsre. Velük együtt 12-15 embert fogtak le, közöttük Jevgenyij Feljdmant, az ellenzéki Novaja Gazeta című újság munkatársát.

Nagyezsda Tolokonnyikova a lenta.ru orosz internetes híroldalnak elmondta, hogy a többi emberi jogi aktivistával együtt akciósorozatot terveztek Szocsiban. Egyebek között el akarták énekelni a Putyin megtanít téged a hazát szeretni című dalt, és a fellépéseken forgatva egy zenei klipet akartak összeállítani. Amikor a rendőrök feltartóztatták őket, semmiféle akció nem zajlott, csak sétáltak az utcán.

A Pussy Riot orosz punkegyüttes két tagja tavaly decemberben részesült közkegyelemben, miután a moszkvai székegyházban végrehajtott Putyin-ellenes akciójuk miatt garázdaságért 2 év helyett  21 hónapot töltöttek börtönben. Ezt követően nyugat-európai országokba és az Egyesült Államokba utaztak, ahol például együtt léptek fel Madonnával.

Szocsiban az orosz hatóságok korábban kijelöltek egy területet a tüntetések helyszíneként, de azokra előzetesen engedélyt kell kérni.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Oroszország Lopás Pussy Riot Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
  • Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
  • Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden
  • Összemuzsikálni a nemzetet – A Halmos Béla-díjak 2025-ös átadója Összemuzsikálni a nemzetet – A Halmos Béla-díjak 2025-ös átadója
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr497931076

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard