Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Erdélyi írók, zenészek és bazseválás

Erdélyi írók, zenészek és bazseválás

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 03. 06.
„Valahol a csillagok közt létezett”
2022-08-12 14:04:52

Baksa-Soós Jánost és a Kex koncertek hangulatát idézték meg az Ördögkatlan Fesztiválon. Beck Zolival, Cseh

Bemutatják Kalotaszeg kincseit
2022-08-11 13:44:49

Erdélyben és Csehországban is vendégszerepel a Duna Művészegyüttes. Kalotaszeg gazdag folklórkincsét

A jazzdob magyar mestere
2022-08-11 08:21:55

Bágyi Balázs zeneszerző és pedagógus, világszerte koncertezik zenekarával. Most egy online oktatási anyagot

Ingyenes koncerttel vár a Magyar Dal Napja
2022-08-11 07:58:04

Szeptember 11-én ritkán hallható darabokkal ünnepelnek a Pesti Vigadóban: Nagy Márta zongoraművész kortárs

további bejegyzések a szerzőtől »

Újabb különleges programokkal készül a Fonó a tavaszi hétvégére. Március 8-án, szombaton este 7-től az Erdélyi zenészek és írók klubján, majd a Bazseva lemezbemutató koncertjén vehetünk részt.

Erdélyi írók klubja

Március 8-án, szombaton 19 órától az Erdélyi írók klubjának házigazdája Csender Levente, az irodalmi est vendége pedig Vincze Ferenc lesz. A Fonóban tartják Vincze Ferenc Desertum című kötetének bemutatóját a Magyar Napló folyóirattal együttműködésben.

Vincze Ferenc 1979-ben született Marosvásárhelyen. Író, irodalomtörténész, kritikus, a Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtudományi Intézetének munkatársa. Junior Prima-díjas, az Ambroozia internetes irodalmi újság szerkesztője, a Fiatal Írók Szövetsége és a Magyar Írószövetség tagja. Önálló prózakötetei: A macska szeme (2007), Desertum (2013)

Erdélyi zenészek klubja


„Szétszóródtunk, de ismét találkozni akarunk." Havonta egyszer az erdélyi zenészek mindenkit, mint anno Erdélyben, szívesen látnak és hívnak.

Meghívott zenész: Mihály Emil, buzai prímás Szamosújvárról

Az Erdélyi zenészek állandó zenekara: Major Levente, Szász József, Szász Lőrinc (Üsztürü), Papp István „Gázsa" (Gázsa Együttes), Kelemen László (Bodzafa, Ökrös), Pávai István (Bodzafa)

Házigazda: Babos Alpár

Bazseva lemezbemutató koncert

Bazseválni azt jelenti, zenélni, mi több, muzsikálni! Hat fiatal bazsevás 2013-ban elhatározta, hogy megmutatja, a magyar népzene sosem mehet ki a divatból, hisz megunhatatlan, mint a hazaérkezés. Ide született sorsunkkal sok kincs mellett ezt a zenei csodát is ajándékul kaptuk.

Bazseva zenekar
A Budapesten és annak agglomerációjában élő zenész fiatalok, - akiket összeköt a magyar népzene szeretete - közös zenei anyanyelvünkön, az „anyazene" autentikus nyelvén szólnak hozzánk. Szakítani kívánnak azzal a sokakban helytelenül rögzült sztereotípiával, hogy a népzene szeretete külsőségekben is meg kell, hogy nyilvánuljon. Ők kalap, pruszlik, tarsoly és bajusz nélkül lépnek elénk, pusztán a magyar népzenét adva. Eredeti formájában, egyszerű teljességében, mély hagyománytisztelettel. Mert a magyar népzenének vitathatatlan létjogosultsága van a városokban is. Klubokban kellene hallgatni, akár a jazzt. Dallamvilága egyedülálló, ritmusos, ezerarcú. Felépítése ösztönösen bölcs, és zsigerig hatol. A népdalok szövegei pedig örökérvényű életbölcsességet hordoznak, aktuális, személyre szabott üzenetekkel. Ez a Bazseva missziója.

Paár Júlia – ének, Nyitrai Tamás – hegedű, Szabó Dániel – cimbalom, Papp Endre – brácsa, Bognár András - bőgő Időpont: 2014. március 8. szombat 19.00
Helyszín: Fonó Budai Zeneház

19.00 Erdélyi írók klubja
20:00 Erdélyi zenészek klubja
20:30 Bazseva lemezbemutató koncert

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Koncert Programajánló Irodalom Erdély Népzene Fonó Budai Zeneház

Ajánlott bejegyzések:

  • Színházi műsorral készül Herczku Ágnes Színházi műsorral készül Herczku Ágnes
  • Ünnepel a nagykövetség Ünnepel a nagykövetség
  • Indul a Héttorony Fesztivál! Indul a Héttorony Fesztivál!
  • Indul a táncházi szezon! Indul a táncházi szezon!
  • Bemutatják Kalotaszeg kincseit Bemutatják Kalotaszeg kincseit

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr37931586

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard