Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Megnőtt Banksy lufis kislánya

Megnőtt Banksy lufis kislánya

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 03. 13.
26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

Bérlettel a Zeneakadémiára
2026-05-17 22:34:25

Több év kihagyás után, a saját szervezésű koncertjeinek javát újra bérletekben kínálja a Zeneakadémia. A

Népművészet egész évben!
2026-03-19 13:33:41

Gazdag programokkal, bemutatókkal, különleges tartalmakkal ünnepel a jubileumi évben a Hagyományok Háza és a

Kelemen Barnabás: A Fesztivál Akadémia Budapest jubileumi 10. évada
2026-01-14 12:12:04

„A Fesztivál Akadémia Budapest generációkat és 40 országot összekötő folyamatosan fejlődő, egész évben

további bejegyzések a szerzőtől »

Banksy brit graffitiművész az egyik leghíresebb alkotásának átdolgozásával állít emléket a 2011 márciusában kezdődött szíriai polgárháborúnak.

A szív alakú piros léggömböt és egy kislányt ábrázoló képet különböző nemzeti jelképekre, többek közt az Eiffel-toronyra és a Trafalgar téren álló Nelson-emlékoszlopra vetítik ki csütörtökön. Az alkotás, amely egy elsőként 2002-ben, Londonban feltűnt stencil átdolgozása, a szíriai polgárháború áldozatainak támogatására létrejött #withsyria elnevezésű kampányt népszerűsíti.

Balra az új kép, jobbra az eredeti (Fotó: artisfied.com)
A honlapján olvasható közleményben a művész arról a tizenöt gyerekről tesz említést, aki a rendszer bukását követelő graffitikkel rajzolták össze a falakat tavaly márciusban a Szíria déli részén található Dara városában, és akiknek letartóztatása nyomán tüntetések kezdődtek az Aszad rezsim ellen.

A tiltakozások "országszerte kirobbanó erőszakos megmozdulásokhoz vezettek, és a lázadás idővel polgárháborúba torkollott, mintegy 9,3 millió embert kényszerítve otthona elhagyására" - emlékeztetett a művész.

Banksy alkotásának "globális újragondolásaként" csütörtökön piros léggömböket engednek fel egy időben a világ különböző terein, a szíriai polgárháború kitörésének harmadik évfordulója alkalmából. A londoni Trafalgar téren este virrasztást tartanak. Idris Elba brit színész és az Elbow brit zenekar is a kampány támogatói közé tartoznak - adta hírül a BBC News.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Banksy Évforduló Háború Graffiti Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
  • Világzenék a legjobb minőségben Világzenék a legjobb minőségben
  • Határtalanul a Fitos Dezső Társulattal Határtalanul a Fitos Dezső Társulattal
  • Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10 Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
  • Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr307931824

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása