Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
In memoriam Selma Jacobi

In memoriam Selma Jacobi

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 03. 14.
Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

további bejegyzések a szerzőtől »

A holokauszt egy áldozatáról nevezik el a Tetthely című kultikus német krimisorozat új főhősét. A főfelügyelő szerepét játszó Margarita Broich saját maga választhatott nevet karakterének.

Az 53 éves színésznő úgy döntött, hogy a leendő detektívnő viselje a nácik áldozatává vált Selma Jacobi nevét. Az 1854-es születésű Jacobit 1943 márciusában a mai Csehország területén fekvő theresienstadti gyűjtőtáborba hurcolták, ahol öt hónap múlva meghalt. A krimiben az ő nevét viselő színésznő egy, a berlini lakása előtt fekvő úgynevezett botlatókövön bukkant a névre.



A Gunter Demnig német szobrász által feltalált botlatókövek a nácizmus áldozatai előtt tisztelgő, macskakőre rögzített réz emléktáblák, amelyeket az áldozatok egykori lakhelye előtt helyeznek el a járdába süllyesztve. Az új frankfurti nyomozópáros másik tagja, Wolfram Koch keresztnevet adhatott hősének, akit így a színész franciaországi gyermekkorára utalva Paul Brixnek hívnak.

A különböző helyszíneken, más-más sztárral a főszerepben forgatott Tetthely-filmek sikert sikerre halmoznak. A Til Schweigerrel főszereplésével készült, hamburgi helyszínű második epizód magasan több (10,18 millió) nézőt, köztük különösen sok fiatalt csalogatott a képernyők elé vasárnap este, mint bármely más német tévécsatorna.

Az ARD köztévé idén két további epizódot tervez az 50 éves Schweigerrel, a német nézők férfi kedvencével, aki első Tetthely-filmjével szenzációsnak mondott, 12,7 millió fős nézőszámot vonzott tavaly márciusban.

Margarita Broich az új frankfurti főfelügyelőként Joachim Królt váltja, akivel még egy szólóepizódot terveznek idén a lankadatlan népszerűségű német krimiklasszikusban.

Forrás: hvg.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Németország Sorozatok Krimi Holokauszt Tévé

Ajánlott bejegyzések:

  • Múmia sírok titkai, elhagyott építmények és grandiózus európai csaták Múmia sírok titkai, elhagyott építmények és grandiózus európai csaták
  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr27931842

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard