Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Harsona és Zenehajó a BMC-ben

Harsona és Zenehajó a BMC-ben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 03. 19.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Két különleges programmal is készül a hétvégére a Modern Art Orchestra. Péntek este Korb Attila harsonaművészt állítják középpontba szerzői estjükön, vasárnap pedig Hajós András érkezik a Zenehajóval.

A Modern Art Orchestra megalakulása óta figyelmet fordít arra, hogy teret kínáljon fiatal, kiemelkedő tehetségű hangszeres zeneszerzők számára a közös műhelymunkára és az egyedi kreatív kibontakozásra. Ennek jegyében zajlik a zenekar szerzői estjeinek a sorozata. A következő koncerten az izgalmas rézfúvós hangszer, a harsona előadója, Korb Attila lép elő a zenekar soraiból, hogy önálló esten mutassa szerzeményeit és hangszereléseit.

Korb Attila (Fotó: bohemragtime.com)
Korb Attila harsonaművész megalakulása óta tagja a MAO-nak. A közös munka keretében többször készített már hangszereléseket a zenekar számára, de saját szerzeményeivel most jelentkezik először a művészeti vezető Fekete-Kovács Kornél felkérésére.

„Régi vágású jazz-zenésznek tartom magam. A MAO mellett jó néhány tradicionális csapatban játszom akár tagként, akár beugró hangszeresként itthon és külföldön egyaránt" – vall zenei hátteréről a fiatal harsonaművész. Jobbára ragtime és dixieland hangulatú szerzeményeit most nagyzenekari átiratban hallhatja a közönség – megidézve ezzel a jazz aranykorának, a New Orleans-i időszaknak kirobbanó energiájú rezesbandáit, marching bandjeit.

A szerzemények között található díjnyertes alkotás, amelyik francia zenei versenyen nyert első helyezést. Illetve a többi között felcsendül majd a 20-as évek egyik meghatározó hatású amerikai jazzművészének, Bix Beiderbeckének egy szerzeménye is – szintén Korb Attila átiratában. Az In the Dark című szerzemény különlegessége, hogy az európai impresszionizmus, Debussy és Ravel hatása ihlette. A zene így képez hidat az amerikai és az európai XX. század korai művészete között.

Zenehajó
Március 23-án 11 órakor a zenekar a fiatalabbaknak készül különleges programmal: ismét vízre bocsátják a Zenehajót Hajós András kormányzásával. Tavaly novemberben a Kultúrpart stábja is járt az előadás próbáján, ahol Hajós András és Fekete-Kovács Kornél meséltek a koncepcióról:


A Modern Art Orchestra nem kizárólag gyerekeknek szánt interaktív műhelyének végén minden alkalommal születik egy közösen komponált dal. Erre a bő egy órára minden gyermek zeneszerzővé, dalszövegíróvá vagy előadóvá válhat.
A jazz gyökerei és az európai impresszionizmus
A szerző: Korb Attila

Időpont: 2014. március 21., 21.00

További információk a szerzői estről itt.

Zenehajó Hajós Andrással

Időpont: 2014. március 23., 11.00

További információk a Zenehajóról itt.

Helyszín: Budapest Music Center, Opus Jazz Club (1093 Budapest, Mátyás utca 8.)

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Koncert Hajós András Zene Jazz BMC Modern Art Orchestra

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • Etnofon az I. OniFeszt-en Etnofon az I. OniFeszt-en
  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
  • Pogány Induló meghódítja Európát - jön az EU Rap Tour ’26 Pogány Induló meghódítja Európát - jön az EU Rap Tour ’26

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr347932036

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása