Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Svéd siker Debrecenben

Svéd siker Debrecenben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 03. 25.
Horvátország most a legelérhetőbb
2022-08-18 13:00:42

Pusztán csak az Opus Jazz Clubba kell ellátogatnunk augusztus 24-25-én én, hogy megmártózhassunk a hűsítő

Népzene, jazz és elektronika
2022-08-16 17:02:11

Veni duójának különleges hangzásvilágát ismerhetjük meg augusztus 26-án az Opus Jazz Clubban.   Szász

Versekre írt dallamokkal jön a Magyar Dal Napja
2022-08-15 15:05:49

Szeptember 11-én az MMA Zeneművészeti tagozatának szervezésében jön létre a Pesti Vigadóban a különleges

Különös üzenetek a Duna-parton
2022-08-15 10:20:09

Az MMA nem akadémikus köztestületi tagjainak idei, Pesti Vigadóbeli tárlata érzékenyen reflektált az elmúlt

további bejegyzések a szerzőtől »

A St. Jacobs Ungdomskör kórus nyerte a világ egyik legrangosabb és legnehezebb kórusversenyeként számon tartott vetélkedőt a hétvégén.

A XXVI. Kórusmuzsika Európa Nagydíjáért idén négy kórus küzdött, két svéd, egy ír és egy Puerto Ricó-i. A kórusok egymást követően léptek fel és adták elő a héttagú nemzetközi zsűri és a nagyközönség előtt 25-30 perces produkciójukat.

fotó: sverigesradio.se
Idén a 3000 euró pénzjutalommal is járó nagydíjat a stockholmi katedrálisban, illetve a St. Jacob-templomban éneklő St. Jacobs Ungdomskör nyerte. Az együttes ifjúsági kórus, tagjai 20 és 29 év közötti fiatalok. 2007 őszén alakultak Stockholm Storstadsprojekt programjának keretében, amelynek célja az volt, hogy a stockholmi katedrális minél több fiatalt tudjon bevonni a kóruséneklésbe. Még abban az évben, november 17-én megtartották első koncertjüket. A kórus Mikael Wedar vezetésével 2013 novemberében indult a tolosai (Baszkföld) kórusversenyen. A megszerezhető öt díjból a St. Jacobs mind az ötöt megnyerte, és kivívta a jogot, hogy részt vehessen a Kórusmuzsika Európai Nagydíja versenyen 2014-ben Debrecenben - ismertette Kerekes Sándor.

Kórusversenyéről híres hat európai város, Arezzo, Debrecen, Gorizia, Tolosa, Tours és Várna tömörült szövetségbe, hogy évente változó helyszínen rendezzék meg a rangos eseményt. Az első nagydíjért 1989-ben az olaszországi Arezzóban énekelhettek a világ legjobbjai. Idén csak négy résztvevője volt a nagydíjas versenynek, mert tavaly Várna gazdasági okokból visszalépett a rendezéstől, a debreceni Bartók Béla Kórusversenyt pedig minden második évben rendezik meg, legutóbb 2012-ben.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Debrecen Svédország Kórus

Ajánlott bejegyzések:

  • Kodály öröksége a Pesti Vigadóban Kodály öröksége a Pesti Vigadóban
  • Különleges koncerttel ünneplik Kodály örökségét Különleges koncerttel ünneplik Kodály örökségét
  • Meditálj a ferences szerzetesekkel! Meditálj a ferences szerzetesekkel!
  • Megható videóban buzdít a kitartásra 320 magyar énekes Megható videóban buzdít a kitartásra 320 magyar énekes
  • Harminc éves az Orfeo zenekar Harminc éves az Orfeo zenekar

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr437932202

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard