Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Török turnéra indul a magyar zenekar

Török turnéra indul a magyar zenekar

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 03. 25.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Alig tértek haza spanyolországi turnéjukról a Nemzeti Filharmonikusok, máris készülődnek Isztambulba. Két hangversenyt adnak április 1-jén és 2-án Törökország egyik legrangosabb hangversenytermében.

Az ݺ Sanat Istanbul Hall-ban tartott első koncertjükön Kocsis Zoltán vezényletével Beethoven Hegedűversenye hangzik el Baiba Skride hegedűművésznő tolmácsolásában, valamint Dvorák IX. („Új világ") szimfóniája szólal meg. Skride-vel és testvérével a zenekar 2013. évi novemberi németországi turnéján már együtt játszott. Akkor Bartók és Mendelssohn műveket adtak elő.

Kocsis Zoltán (Fotó: filharmonia.hu)
„Ha nagyszerű muzsikusok nem csak maguk esnek önkívületbe, de magukkal ragadják a kritikus hallgatóságot is, akkor lábuknál hever a világ. Csütörtök este így ragadta magával a közönséget a szinte zsúfolásig megtelt Hugo-Eckener-Teremben a Kocsis Zoltán vezényelte Magyar Nemzeti Filharmonikusok valamint a két díjnyertes lett nővér: Baiba (hegedű) és Lauma Skride. Egyrészt szinte tapintani lehetett a feszültséget, másrészt a bensőséges muzsika szinte könnyeket csalt a közönség szemébe. A végén frenetikus tapsorkán és ujjongás a színpadon is" - olvasható a freidrichshafeni kritikában.

A következő esten, április 2-án Haydn VIII. (G-dúr) szimfóniája, Mozart G-dúr zongoraversenye csendül fel Kocsis Zoltán szólójával, majd Csajkovszkij Manfréd szimfóniája zárja a programot.

Nemzeti Filharmonikusok
A Nemzeti Filharmonikusok törökországi turnéját a Konzertdirektion Schmid ügynökség szervezi, mellyel több évtized óta kiváló az együttműködés. Legutóbb szervezésükben tavaly novemberben Hollandiában, Németországban, Ausztriában jártak, márciusban pedig Bogotában vettek részt az ott először megrendezett Beethoven-fesztiválon.

Nem sokkal a turné után április 10-én Kocsis Zoltán zenekarával már új programmal készül a budapesti közönségnek a Művészetek Palotájában, ahol Csajkovszkij, Szkrjabin és Mozart egy-egy művét adja elő Kun Woo Paik zongoraművész, énekes szólisták és a Nemzeti Énekkar közreműködésével.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Koncert Zene Törökország Turné Nemzeti Filharmonikusok Komolyzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr167932226

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard