Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Hazatérnek az ősi szobrok

Hazatérnek az ősi szobrok

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 03. 28.
Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
2026-01-09 14:38:41

Az Év jazz albuma elismerést kapta a jazz.hu szavazóitól a Juhász Gábor Trió feat. Holló Aurél: Stories From

A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
2026-01-06 13:34:34

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – 2026-ban első

Triolina Folk és Női vonások koncert Sukorón
2025-12-16 19:45:27

Különleges és felemelő élményben lehet része azoknak, akik december 20-án Sukoróra látogatnak. Az utolsó

A balkáni örömzene ünnepe Budapesten
2025-12-05 15:57:41

A MOMkult Színházterme november 25-én ismét olyan energiákkal telt meg, amelyek ritkán tapasztalhatók

további bejegyzések a szerzőtől »

Két, hindu istenségeket ábrázoló alkotást követel vissza Ausztráliától India. Az értékes darabokat vélhetően illegálisan vitték ki az országból.

Az érintett galériák már bevették tárlóikból a vitatott eredetű szobrokat, és várhatóan vissza is adják azokat Indiának. A régiségeket dollármilliókért vásárolták egy csaló New York-i műkereskedőtől.

fotó: shm.com.au
A két mű közül az értékesebb, amely 5 millió dollárért került az Ausztrál Nemzeti Galéria birtokába, a táncoló Siva istenséget ábrázolja. A három legrégibb dél-indiai tamil dinasztia egyikének, a Csóla uralkodóháznak a korából származó 900 éves szobor a Tamilnádu állambeli bronzművesség egy kivételesen szép darabjának számít. A másik műkincset az Új-Dél-Walesi Művészeti Galériának adták el hamisított papírokkal.

A nemzeti galéria csalásért beperelte a kereskedőt, Szubhas Kapúrt, aki Indiában vár a bírósági tárgyalásra. A galéria összesen 22 műalkotást vásárolt a kereskedőtől.

A férfit és New York-i cégét azzal gyanúsítják, hogy sok millió dollárt harácsolt össze lopott műkincsek eladásából. Az indiai kormány szerint a két szóban forgó szobrot illegálisan vitték ki Indiából. Az ausztrál média úgy tudja, hogy a becsapott galériák a szobrok Indiának való visszaadására készülnek.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Ausztrália India Szobrászat Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Mától látogatható a Róma-Budapest kiállítás Mától látogatható a Róma-Budapest kiállítás
  • Sci-fi világot teremtenek fényszobrász alkotások Budapesten Sci-fi világot teremtenek fényszobrász alkotások Budapesten
  • Szobrok. Szobrok.

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr107932312

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard