Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Felújították a Pókszellem barlangját

Felújították a Pókszellem barlangját

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 04. 18.
Cimbalommuzsika tölti meg a Szentlélek templomot
2022-05-22 11:31:08

Május 26-án Pakson Szabó Dániel cimbalomművész először Tímár Sárát kíséri az  Ének a határtalanról

Sivatagi transz Budapesten: jön a Sunako!
2022-05-21 18:00:00

Palotai Csaba Párizsban élő gitáros pszichedelikus tájakra kalauzol két zenésztársával május 28-án a

Nagy dobásra készül az Álomvándorok Társasága
2022-05-21 14:07:01

Számos sikeres musical után most a Muzsika hangjá t mutatja be az érdi színházcsináló művészcsapat. Csebki

Harminc éves lett a tarkabarka kismadár
2022-05-20 16:54:48

Minden színben pompázó repertoár ugyanakkor apró méretek jellemzik a névadójához sokban hasonlító Kolibri

további bejegyzések a szerzőtől »

A kínai nemzeti filmarchívumnak adományozott egy 1927-ből származó kínai némafilmet a norvég Nemzeti Könyvtár, ahol korábban restaurálták a ritka alkotást.

A könyvtár közleményében arról számolt be, hogy a Shanghai Film Company 1927-ben készült, Pókszellem barlangja című filmjének kópiáját 1999-ben találták meg archívumukban, miközben a mintegy kilencezer doboznyi filmállományukat katalogizálták.

Jelenet a Pókszellem barlangjából (Forrás: scmp.com)
A Nyugati utazás című, a Ming-dinasztia korából (14-17. század) származó klasszikus kínai regény nyomán született filmet, amely az idők során erősen megrongálódott, a norvég intézmény restaurálta, és egy másolatot készített belőle. A könyvtár szerint a produkciót 1929-ben mutatták be Oslóban, norvég és kínai felirattal.

"A fordító szabadon tolmácsolta a szöveget és alkalmanként saját kommentárjaival egészítette ki ott, ahol jónak látta. Olyan részletek is akadnak a filmben, amelyekre véletlenül fejjel lefelé került rá a kínai írás" - mesélte Tina Anckarman, a könyvtár filmarchivátora.

A restaurált kópián megőrizték az eredeti kommentárokat és a megfordított kínai szöveget is. Az nem derült ki, hogyan került a kópia Norvégiába, és vajon további kópiák is léteznek-e még a filmből.

A sanghaji filmgyártás 1896 és 1937 közötti korszakát feldolgozó, 2005-ben megjelent kötet (An Amorous History of the Silver Screen: Shanghai Cinema, 1896-1937) szerint az erősen stilizált alkotásban látható az első olyan kínai felvétel, amely víz alatti kamerával készült. A 60 perces némafilmet Tan Tu-jü rendezte.

A film átadására Pekingben került sor, a norvég Nemzeti Könyvtárat Anckarman és egy kollégája képviselte. A két ország hivatalos kulturális kapcsolatai a 2010-es Nobel-békedíj átadása miatt elhidegültek, a kitüntetést ugyanis Liu Hsziao-po bebörtönzött kínai másként gondolkodónak ítélte oda a norvég parlament által kinevezett bizottság. A mostani gesztus a kapcsolatfelvétel egy ritka eseménye volt.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Könyvtár Kína Történelem Norvégia

Ajánlott bejegyzések:

  • Különös film egy borzalmas háborúról Különös film egy borzalmas háborúról
  • Kitartás és katarzis: a Jane Austen terápia Kitartás és katarzis: a Jane Austen terápia
  • Ezüst Medvét nyert a magyar háborús film Ezüst Medvét nyert a magyar háborús film
  • Lábunk alatt a múlt már megpihent Lábunk alatt a múlt már megpihent
  • Tűzijáték, vagy amit akartok Tűzijáték, vagy amit akartok

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr367932992

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard