Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Családok, sorsok, történetek

Családok, sorsok, történetek

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 04. 28.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

A város zsidóságának évszázadairól nyílt kiállítás Nagykanizsán a Magyar Plakát Házban, emlékeztetve a helyi zsidóságnak a város fejlődését meghatározó szerepére és a veszteségekre.

A Thúry György Múzeum által szervezett, Kőfalvi Csilla muzeológus által rendezett tárlat megnyitóján Cseresnyés Péter polgármester (Fidesz-KDNP) úgy fogalmazott: a kiállítás egyben kiállás is egy érték és "az erkölcs parancsa" mellett.

Fotó: zaol.hu
Köszöntőjében felidézte, hogy Nagykanizsán végigsétálva olyan építészeti értékek, emlékek kerülnek a szemünk elé, amelyek a patinás múltra emlékeztetnek, amelyek mind a jelentős "zsidó-magyar közösségi élet" bizonyítékai. Említést tett a 200 éves, ma elhanyagolt állapotú belvárosi zsinagógáról, az egykori Kaszinó, a Divatcsarnok, az első patika és a felsőkereskedelmi iskola épületéről, illetve a négyezer ember nyughelyét jelentő temetőről.

A polgármester utalt rá: az egykori kereskedőváros jelentőségét mutatja, hogy a kanizsai kereskedők az Adrián saját hajóflottát tartottak fenn, amellyel bekapcsolódtak a világ áruforgalmába. A temető ugyanakkor nemcsak a dicső és nehéz múltra, de a jelenre is emlékeztet, a "történelem legnagyobb traumájáról" tanúskodik - mondta.

A május 24-ig látható tárlat fotókon, egykori dokumentumokon és tárgyakon keresztül mutatja be a zsidóság 19-20. századi nagykanizsai szerepét. Olyan, a város határain túl, de külföldön is jelentős szerepet betöltő családok, mint a Gutmann vagy a Löw mellett megemlékezik a néhány éve elhunyt történész, író, publicista Fejtő Ferencről és a színházi életben kimagasló tevékenységet végzett Hevesi Sándorról mint híres nagykanizsaiakról. A kiállítás a 20. századi vészkorszakból származó magán- és hivatalos iratok segítségével ábrázolja a zsidóüldözés következményeit.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Történelem Kiállítás II. Világháború Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás
  • Egy rejtélyes magyar festő Párizsban Egy rejtélyes magyar festő Párizsban
  • Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr227933318

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása