Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Frankenstein Bagdadban

Frankenstein Bagdadban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 05. 01.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy, az iraki fővárosban játszódó modern kori Frankenstein-történet nyerte idén az International Prize for Arabic Fiction (IPAF) elnevezésű, arab nyelvű regényeket jutalmazó nemzetközi elismerést.

Ahmed Szaadavi iraki regényíró, költő és forgatókönyvíró Frankenstein in Baghdad című könyve a díj történetének hetedik győztese. Az elismerés ötvenezer dolláros (11,1 millió forint) pénzjutalommal jár és a nyertes művet angol nyelvre is lefordítják, hogy minél szélesebb olvasóközönséghez eljuthasson.

fotó: theronneel.com
Szaadavi regényének főszereplője egy Hadi al-Attag nevű férfi, aki összevarrja az iraki fővárosban történt robbantások áldozatainak testrészeit. A megalkotott szörnyeteg életre kel és bosszúhadjáratba kezd az elkövetők ellen - írta a BBC News.

A díjat odaítélő zsűri elnöke, Jaszir Szulejman szerint a karakterek durvák és valóságosak, ugyanakkor meg is haladják a realitást. A könyv egyik ismertetője szerint az írás az Irakban tapasztalható, erőszakkal szembeni tehetetlenség általános érzését tükrözi. Az arab irodalom támogatására életre hívott, évente odaítélt díjra idén az arab világ 18 országából 156 alkotást jelöltek. A győztes művet, amely Szaadavi harmadik regénye, hat jelöltre leszűkített listáról választotta ki a bírálóbizottság. A jelöltek mindegyike tízezer dolláros jutalomban részesül.
Az eredeti Frankenstein történetet Mary Shelley angol regényíró vetette papírra 1818-ban.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom Közel-Kelet Elismerés

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
  • Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas
  • Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás
  • Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr317933428

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása