Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Itt a Nagyon Rövid Filmek Nemzetközi Fesztiválja!

Itt a Nagyon Rövid Filmek Nemzetközi Fesztiválja!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 05. 05.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

Csíkszeredában május 6. és 8. között, naponta 19 órától a Csíki Székely Múzeum Kossuth utcai galériájában tekinthetik meg az érdeklődők a legrövidebb filmek legjavát.

A Nagyon Rövid Filmek Nemzetközi Fesztiváljának 16. kiadása május 2. és 11. között kerül megrendezésre világszerte. Romániában a Francia Intézet segítségével 18 városban mutatják be a versenyprogramot.


A három percnél rövidebb filmeket 28 országban, egyidőben, eredeti nyelven, a résztvevő ország nyelvén feliratozva láthatja a közönség és szavazhat kedvencére a vetítések után.

Tapasztalt filmrendezők és ígéretes amatőrök osztják meg a világgal mondanivalójukat olyan technológiák és hordozók segítségével (mobiltelefon, TV, mozi, internet), amelyek hozzájárulnak a kis költségvetésű alkotás gyors és könnyű eléréséhez, valamint mindenki számára egyenlő esélyeket biztosítanak.

Idén számos olyan film került a válogatásba, amely egyetlen műfajba sem sorolható, de eklektikus képi világával olyan nagy mesterek filmjeit idézi, mint Terrence Malik, Tim Burton, Martin Scorsese, Pedro Almodovar vagy Hayao Miyazaki.


Csíkszeredában május 6. és 8. között, naponta 19 órától a Csíki Székely Múzeum Kossuth utcai galériájában tekinthetik meg az érdeklődők a legrövidebb filmek legjavát. A fesztivál programja kiegészül egy erdélyi magyar rövidfilm válogatással is, a kolozsvári Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem közreműködésével. A vetítések első napján a belépés ingyenes, a szerdai és a csütörtöki vetítéseken a belépő 6 lej/nap.

Részletes program:

május 6. (kedd), 19 óra
Erdélyi magyar rövidfilmek
Női szólam − nemzetközi válogatás

május 7. (szerda), 19 óra
Családi válogatás
Nemzetközi válogatás 1.

május 8. (csütörtök), 19 óra
Romániai válogatás
Nemzetközi válogatás 2.

További részletek a fesztivál hivatalos oldalán.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Erdély Rendezvény Rövidfilm Csíkszereda Filmfesztivál

Ajánlott bejegyzések:

  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán
  • Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el
  • Őshonosok a hazában Őshonosok a hazában
  • Pénteken indul a Héttorony Fesztivál! Pénteken indul a Héttorony Fesztivál!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr967933530

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard