Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Szeptemberben nyílik a Picasso Múzeum

Szeptemberben nyílik a Picasso Múzeum

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 05. 05.
Budapesten ad koncertet a világhírű magyar virtuóz
2022-07-04 15:56:18

Július 9-én, szombaton az Opus Jazz Clubban lép fel a Várallyay Petra Trió. A Várallyay Petra Trió zenei

Világszínvonal mikrokörnyezetben
2022-07-03 11:44:23

A Salföldi Dalföld hetedszerre is megmutatta a magas kultúrára fogékony Balaton-környéki közönségnek, hogy

Színpadra lépnek a győztes fiatalok
2022-06-23 11:11:02

Június 26-án 17:00 órától ifjú muzsikusok ingyenes hangversenyére kerül sor a Pesti Vigadóban a Szent

A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
2022-06-22 11:21:30

Gyorsan pergő kémdráma, thrillerszerű bosszúfilm, találkozások és leánykérés – ilyen volt a II. Magyar

további bejegyzések a szerzőtől »

Öt évnyi renoválás után június közepe helyett csak szeptember közepén nyitják meg a párizsi Picasso-múzeumot. Az intézményt 1985-ben adták át, és 5000 művet tartalmaz.

Az eredetileg tervezett június közepe helyett csak szeptember közepén nyitják meg újra a felújítás miatt öt éve bezárt párizsi Picasso Múzeumot a munkálatok csúszása miatt - jelentette be vasárnap Aurélie Filippetti francia kulturális miniszter.

A Picasso Múzeumnak helyet biztosító Hotel Salé
A miniszter ezzel lezárta az 5000 művet tartalmazó, eredetileg 1985-ben átadott múzeum újranyitásával kapcsolatos, a francia sajtóban napok óta tartó vitát.

Claude Picasso, Pablo Picasso és Francoise Gilot fia, aki a családot képviseli a múzeum igazgatótanácsában, egy pénteki interjúban "felháborodásának és nyugtalanságának" adott hangot a múzeum jövőjével kapcsolatban, és felszólította a kulturális minisztert, tegyen meg mindent annak érdekében, hogy az intézmény a terveknek megfelelően júniusban újranyílhasson. A világhírű festőművész fia szerint Franciaország "fütyül Pablo Picassóra".

Jean-Francois Bodin, az átépítés megtervezésére felkért építőművész szombaton úgy vélekedett, hogy a múzeum "még megnyílhat" júniusban.

Aurélie Filipetti kulturális miniszter azonban vasárnap közleményben jelentette be, hogy a főépület felújítását csak áprilisban fejezték be, és mivel még tovább munkákra van szükség a technikai szárnyban, "az építési szabályok betartása céljából" szeptember közepére tűzte ki a Picasso-múzeum újramegnyitásának időpontját.

MTI Fotó
A gyűjtemény gazdagságán és a múzeum szépségén mit sem változtat a 2014 szeptemberi megnyitás egy öt évig tartó renoválás után - hangoztatta a miniszter.

A Picasso Múzeumnak helyet biztosító, 17. században épült ötszintes Hotel Salé munkálatai a párizsi Marais negyedben április 30-án fejeződtek be. Az úgynevezett technikai szárny, amelyet tavaly nyáron kezdtek építeni, május folyamán lesz kész. A felújítás 52 millió euróba (16 milliárd forintba) került, amelyből 31 millió eurót (9,6 milliárd eurót) a gyűjtemény 2008 óta tartó utaztatásából gyűjtött össze a múzeum.

Az ötszintes épület teljes területét a Picasso mintegy 5 ezer művét tartalmazó gyűjtemény bemutatásának fogják szentelni, valamint látható lesz a festő saját magángyűjteménye is, s időszakos tárlatokat is szerveznek majd. Az 1985-ben megnyílt intézmény kiállítótere a korábbi 1600 négyzetméterről 3800-ra fog nőni, így egyszerre háromszor annyi művet lehet majd kiállítani látni, mint korábban.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Párizs Múzeum Picasso Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Ingyenjeggyel és Tiziano-kiállítással ünnepel a Bécsi Szépművészeti Múzeum Ingyenjeggyel és Tiziano-kiállítással ünnepel a Bécsi Szépművészeti Múzeum
  • Itt a Műtárgyak éjszakája, az ősz legszínesebb programsorozata Itt a Műtárgyak éjszakája, az ősz legszínesebb programsorozata
  • Aki megszőtte a Trónok harcát Aki megszőtte a Trónok harcát
  • Varázslat és Balkán a Balaton-felvidéken Varázslat és Balkán a Balaton-felvidéken
  • Családi kiállítással ünneplik a magyar filmrendezőt Családi kiállítással ünneplik a magyar filmrendezőt

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr487933542

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard