Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
7 Fő Bűn a kortárs táncban

7 Fő Bűn a kortárs táncban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 05. 16.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

A Magyar Mozdulatművészeti Társulat május 20-án, kedden a Nemzeti Táncszínházban mutatja be 7 Fő Bűn című táncelőadását, amely kultúránk gyökereihez vezet vissza minket.

Az emberi életet - a „valóság misztériumát" - ősi törvényekben írt szabályok, a 7 fő bűn és a 7 mennyei erény kormányozza. Ezt a „belső harcot" - az ösztönök és a szellem küzdelmét a lélekért - szeretnénk előadásunk tematikai centrumává tenni, pontosabban szembesíteni igyekszünk korunkat, magunkat embereket, életünk valóságával.


Kultúránk legősibb, évezredes törvénye a Tízparancsolat, amelyből fakadó bűnök és erények dualizmusának – egymás mellé rendelt viszonyának, ha úgy tetszik háborújának minden ember részese a mindennapokban is. Félelmetes és titokzatos erők ősi harca mindez a láthatatlanban. Nélküle semmit sem tudnánk a bátorságról, a szenvedélyről, a biztonságról, a félelemről, a békéről és a harmóniáról.


Bűnök és erények: kevélység (superbia) - alázat (humilitas), fösvénység (avaritia) - adakozás (karitas), bujaság (luxuria) - tisztaság (castitas), irigység (invidia) - jóakaró szeretet (humanitas), torkosság (gula) - mértékletesség, józanság, harag (ira) - szelídség (patientia), jóra való restség (acedia) - jóban való buzgóság (industria).
Magyar Mozdulatművészeti Társulat: 7 Fő Bűn

Időpont: május 20. kedd, 19.00
Helyszín: Nemzeti Táncszínház – Színházterem

Színpadi látvány, jelmez és világítás: FOM
Jelmez: Matisz Gábor
Zene: klasszikus zenei montázs
Rendezés-koreográfia: Fenyves Márk, Pálosi István
Táncolják: Balázs Mari, Bodor Johanna, Fenyves Márk, Horváth Zsófia, Kopeczny Katalin, Lőrinc Katalin, Mándy Ildikó, Pálosi István

Támogatók: EMMI – Emberi erőforrások Minisztériuma, Orkesztika Alapítvány – MOHA-Mozdulatművészek Háza, Nemzeti Kulturális Alap

További információk és jegyvásárlás itt.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Premier Tánc Bűn Nemzeti Táncszínház

Ajánlott bejegyzések:

  • Imádja a táncot? Akkor Miskolcon a helye! Imádja a táncot? Akkor Miskolcon a helye!
  • Újra színpadon a Duna Művészegyüttes nagyszabású előadása Újra színpadon a Duna Művészegyüttes nagyszabású előadása
  • Új bemutatóra készül a Duna Művészegyüttes Új bemutatóra készül a Duna Művészegyüttes
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr237933878

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard